W dzisiejszej Ewangelii Jezus Chrystus wysyła swoich uczniów na misję, głoszenie dobrej nowiny o zbawieniu.
Pan widzi w nas także owce, swoje duchowe dzieci.
Jest dobrym pasterzem, pragnie byśmy modlili się o nowych robotników na niwę pańską.
Także i nas pragnie przemieniać i posyłać, byśmy okazując miłosierdzie bliźnim, głosili bliskość i czułość Boga.

 • Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30.
 • W dzisiejszą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. sprawowana jest w intencji uczestników „Wydarzeń Czerwca’76” w Płocku.
  Płock, obok Ursusa i Radomia, to miasto, w którym w czerwcu 1976 r. doszło do strajków i wystąpień robotniczych. Ówczesne władze PRL starały się tuszować i przemilczać płocki protest z uwagi na planowane tam na wrzesień centralne uroczystości dożynkowe. Rewolta robotnicza z 25 czerwca 1976 roku jest jednym z najważniejszych, a jednocześnie najmniej znanych wydarzeń w powojennej historii Płocka.
 • Msza św. w intencji grupy pielgrzymkowej do Skarżyska Kamiennej odbędzie się w poniedziałek – 19 czerwca – o godz. 18:00.
 • Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch w dniach od 5 do 15 września 2023r. Są jeszcze wolne miejsca. Program pielgrzymki podany jest na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia są przyjmowane w kancelarii parafialnej. Pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu na Pielgrzymkę do Włoch zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w dniu 28 czerwca o godz. 19:00 w dolnym kościele. Spotkanie będzie dotyczyło spraw organizacyjnych. Będą przyjmowane wpłaty w złotówkach pokrywające koszt pielgrzymki.
 • W środę – 21 czerwca – obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ksiądz Alojzy Gryszko sdb. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18:00, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 • W sobotę – 24 czerwca – obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia swoje imieniny obchodzi Ksiądz Jan Kurel sdb. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18:00. O godz. 17:30 po Litanii do Serca Jezusowego odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Wspomożycieli Wiernych wokół kościoła.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc lipiec: O Boże błogosławieństwo dla parafian wypoczywających na wakacjach.
 • 28 czerwca (środa) organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Św. Krzyża.
  Wyjazd o 4:45 z parkingu naszego kościoła, koszt 150 zł (transport, obiad, ubezpieczenie, przewodnik).
  Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Z życia parafii

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) 8 czerwca 2023 r. uroczystej Eucharystii o godzinie 10:30 przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Mirosław Hołownia sdb.
Po Mszy świętej wyruszyliśmy procesyjnie do czterech ołtarzy zorganizowanych przez wspólnoty: Kościoła Domowego, Krwi Chrystusa, Salezjanów Współpracowników i Pracownię Komputerową Matusi Małgorzaty, przy akompaniamencie Szkoły Muzycznej Salezjańskiej w Lutomiersku.
Bogu dziękujemy za ten czas oraz wszystkim za wszystko.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz dobrego tygodnia bądźcie zdrowi pozdrawiamy serdecznie Salezjanie.
Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni parafialnej.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.