WŁOCHY
SAN GIMINIANO – RZYM – NEAPOL – POMPEJE – CAPRI
MONTE SAN ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO
LANCIANO – ADRIATYK – SAN MARINO

WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM ORAZ MORZEM TYRREŃSKIM

PIELGRZYMKA 11 – DNIOWA
NAWIEDZENIE GROBU św. JANA PAWŁA II

Termin: 5-15.09.2023 r.

Dzień 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 00.15. Poprzez Czechy i Austrię, przejazd do Włoch. Trasa widokowa przez Alpy. Wieczorem dojazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2 – Śniadanie. SAN GIMIGNANO. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w TOSKANII. Oprócz niezapomnianych pejzaży z charakterystycznymi pętlami cyprysowymi, San Giminiano słynie na cały świat z wytwórni lodów. Zwiedzanie średniowiecznego miasta z charakterystycznymi kamiennymi wieżami: Piazza del Duomo i Piazza Della Cisterna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 – Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie bazyliki Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą oraz miejscem śmierci św. Franciszka. Dalej – bazylika św. Franciszka dolna – z kryptą, gdzie znajduje się grób Świętego oraz górna – ze słynnymi freskami. Następnie spacer do centrum z uświadczeniem Ratusza i kościoła Santa Maria Minerwa oraz Bazyliki św. Klary z jej relikwiami. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu w CENTRUM. (tuż obok bazyliki S.M. Maggiore; kilkanaście minut pieszo do Koloseum czy Fontanny di Trevi). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – Śniadanie. RZYM. Zwiedzanie: Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, przejście traktem Fori Imperiali z widokiem na Forum Romanum – pozostałości pałaców i świątyń cesarskich. Następnie Wzgórze Palatyn oraz Plac Wenecki. Barok – fontanny i place rzymskie: Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie oraz najdroższy trakt Stolicy – Via Condotti. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – Śniadanie. RZYM. Watykan. Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Uświadczenie Placu św. Piotra, kolumnady Berniniego z posągami świętych i widokiem na Pałac Apostolski. Czas wolny w okolicach Placu św. Piotra (możliwość zrobienia zakupów: pamiątki, dewocjonalia). Dalej – bazylika św. Pawła za Murami z charakterystycznymi medalionami z wizerunkami papieży oraz grobem Świętego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Śniadanie. (wyjazd godz. 7.00). Przejazd do MONTE CASSINO. Zwiedzanie klasztoru benedyktynów oraz cmentarza żołnierzy polskich. NEAPOLU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością księdza Dolindo: kościół San Giuseppe dei Vechi e Immacolata di Lourdes z grobem Sługi Bożego kościół Santa Teresa Al. Museo, w którym ks. Dolindo odprawiał pierwszą mszę św. po
zniesieniu zakazu. Tam znajduje się oryginał modlitwy „Panie Jezu Ty się tym zajmij”. Spacer po Starówce z uświadczeniem katedry św. Franciszka z Pałacem Królewskim i Galerią Uberto I. Dalej – POMPEJE. Odwiedzenie jednego z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych – Matki Bożej Różańcowej, znanej z NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ z obrazem MB i relikwiami bł. Bartolo Longo. Po drodze – widok na wulkan Wezuwiusz. Dla chętnych – zwiedzanie ruin starożytnego miasta zasypanego przez wulkan Wezuwiusz. Jedno z najsłynniejszych na świecie stanowisk archeologicznych. Podziwiać można doskonale zachowane domy, ulice oraz infrastrukturę (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Śniadanie (suchy prowiant). Wyjazd z hotelu o 6.00. Rejs promem z Neapolu na Wyspę CAPRI. Miejsce, które upodobali sobie artyści, pisarze, gwiazdy kina w czasach starożytnych – cesarze rzymscy. Niesamowity jest widok z wysokich skalistych urwisk na okolicę: Sorrento czy Neapol. Wjazd kolejką do górnej części miasta. Uświadczenie Ogrodów Augusta oraz wspaniałych widoków na Zatokę
Neapolitańską. Wypoczynek na plaży. Powrót promem do NEAPOLU. Przejazd do hotelu do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 – Śniadanie. MONTE SANT’ANGELO. Pobyt w sanktuarium św. Michała Archanioła. Zwiedzanie groty – miejsca objawień z V wieku, „nie ludzką ręką poświęconej”. Dalej – SAN GIOVANNI ROTONDO. Uświadczenie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio. Klasztor, gdzie mieszkał, antyczny kościółek, muzeum z pamiątkami po stygmatyku, m.in.: zdjęcia, konfesjonały, sala korespondencji oraz krypta z pierwotnym miejscem pochówku. Następnie – nowe sanktuarium, gdzie złożone są relikwie Ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9 – Śniadanie. Przejazd do LANCIANO. Najstarsze we Włoszech relikwie Cudu Eucharystycznego (VIII wiek). Zwiedzanie kościoła franciszkanów oraz strefy archeologicznej z kościołem św. Longina i mostem Dioklecjana. Przejazd nad ADRIATYK. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10 – Śniadanie. SAN MARINO. Zwiedzanie jednego z najmniejszych państw na świecie. Malowniczo położona stolica robi duże wrażenie. Miejsce założone przez św. Marino przez wieki było punktem zainteresowania co do sposobu funkcjonowania i zabudowy na wzgórzach o wys. 500m n.p.m. Uświadczenie Pałacu Regentów, murów obronnych z basztami, bazyliki del Santo, tarasu widokowego. Republika słynie z produkcji likierów (w programie m. in. degustacja i zakupy), kosmetyków oraz wyrobów ze skóry. Czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 11 – Zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.

Koszt: 2500zł + 350Euro

Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2, 3- osobowe z łazienką – 9 noclegów;
Transport: luksusowy autokar (klimatyzacja, video, WC, barek);
Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot oraz w Rzymie – przewodnik miejscowy;
Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;
Wyżywienie: 9 śniadań (wzmocnione: wędlina+ser) i 9 obiadokolacji (2 dania+deser);
Bilety wstępu oraz dodatkowe koszty związane z realizacją programu:

ZAWARTE W KOSZTACH
(wypożyczenie sprzętu audio w bazylikach, opłaty wjazdowe do miast, klimatyczne, prom na wyspę Capri, przewodnicy).
UWAGA! Po Rzymie grupa porusza się autokarem (na podstawie specjalnego zezwolenia na wjazd).

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13
Tel./faks: 52 389-98-90, tel. kom. 502-688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128
www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl

W ramach pielgrzymki miejscem wyjątkowym będzie Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, gdzie każdy uczestnik otrzyma certyfikat odprawionej Nowenny Pompejańskiej. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Ostateczny termin zgłoszenia: 31 lipca. Każdy zgłaszający się na pielgrzymkę wpłaca zaliczkę 1200 zł. Zaliczkę należy uiścić przy zgłoszeniu uczestnictwa w pielgrzymce.
Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Mirosław Hołownia SDB (e-mail:miruchna@interia.pl, tel. 602-571-573).