• Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy o godz. 17:30.
 • W dzisiejszą niedzielę Ksiądz Sylwester Groń zaprasza na godz. 15:00 na co miesięczne spotkanie członków Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich.
 • W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych ministranci oraz drużyna parafialna BOSCY Płock będą zbierają dobrowolne ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny do Różanegostoku.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i zapewniamy o modlitwie u stóp Matki Bożej Różanostockiej.
 • W poniedziałek – 12 czerwca – obchodzimy wspomnienie błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa, Leona Wetmańskiego, biskupa i towarzyszy.
 • W piątek – 16 czerwca – obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Msza św. w intencji grupy pielgrzymkowej do Skarżyska Kamiennej odbędzie się w czwartek – 19 czerwca – o godz. 18:00.
 • Informujemy Pielgrzymów wyjeżdżających na Pielgrzymkę do Fatimy i Lourdes, że spotykamy się 12 czerwca tj. w poniedziałek na Mszy św. o godz. 8:00 i po Mszy św. autokarem wyruszamy na lotnisko Okęcie do Warszawy.
 • Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch w dniach od 5 do 15 września 2023r. Są jeszcze wolne miejsca.
  Program pielgrzymki podany jest na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia są przyjmowane w kancelarii parafialnej.
  Pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu na Pielgrzymkę do Włoch zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w dniu 28 czerwca o godz. 19:00 w dolnym kościele.
  Spotkanie będzie dotyczyło spraw organizacyjnych. Będą przyjmowane wpłaty w złotówkach pokrywające koszt pielgrzymki.

Z życia parafii

Dnia 21 maja br. 58 osobowa grupa członków i sympatyków Wspólnoty Krwi Chrystusa uczestniczyła w Ogólnopolskim Odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Częstochowie.
Już w autokarze poprzez modlitwę i śpiew przygotowywaliśmy się duchowo do przeżycia tej uroczystości.
Po przyjeździe do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie Uczestniczyliśmy w Drodze Krwi Chrystusa, którą prowadził moderator podregionu swarzewskiego ks. Filip Pęta. Uroczystość odpustowa w tym roku przypadła w Zesłanie Ducha Świętego.
Przez całą uroczystość towarzyszyła piękna wymodlona pogoda. Hasło odpustu brzmiało: „Maryja pod krzyżem”.
Mszy świętej przewodniczył ks. Ksawery Kujawa – moderator podregionu ożarowskiego a homilię wygłosił ks. Damian Śliwiński.
Po Mszy świętej był czas na rekreację, wspólne rozmowy, posiłek i uwielbienie Boga przez śpiew wykonany przez Scholę Czas płynął w przepięknej scenerii i rodzinnej atmosferze.
Uroczystość odpustową zakończyło nabożeństwo majowe i błogosławieństwo Relikwiarzem Krwi Chrystusa.
Danuta

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.