• W pierwszy i drugi Dzień Wielkanocy nie ma Mszy św. o godz. 20:00.
  • W niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na koronkę do kościoła dolnego, na godz. 15:00.
  • W niedzielę – 16 kwietnia – o godz. 10:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Po Mszy św. ostatnie spotkanie przed uroczystością w dolnym kościele.
  • W niedzielę – 16 kwietnia – na Mszę św. na godz. 12:00 do dolnego kościoła zapraszamy młodzież naszej parafii przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. bardzo ważne spotkanie informujące o bezpośrednich przygotowaniach do uroczystości.
  • W dniach 5 – 15 września 2023 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Koszt: 2500 zł + 350 Euro. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Ostateczny termin zgłoszenia: 31 maja. Każdy zgłaszający się na pielgrzymkę wpłaca zaliczkę 1200 zł. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest Ksiądz Mirosław Hołownia sdb (mail:miruchna@interia.pl, tel. 602-571-573).

„Wielkanoc to święto usuwania kamieni. Bóg usuwa najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość. Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają „żywy kamień” Jezusa Zmartwychwstałego.” – Papież Franciszek

Wielkanoc do czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni Wasze serca nadzieją i obdarzy obfitymi łaskami.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.

Z pamięcią w modlitwie Salezjanie ze Stanisławówki.

Z życia parafii

We wtorek – 28 marca – w salce parafialnej Wspólnoty Krwi Chrystusa, odbyło się spotkanie wraz z wykładem siostry Teresy Świderskiej animatorki diecezjalnej z Warszawy na temat „Nawrócenie i Jedność z Chrystusem”. Rozważaniom siostry Teresy przysłuchiwali się członkowie Wspólnoty oraz sympatycy.

W piątek – 31 marca – tradycyjnie po V niedzieli wielkiego postu odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nabożeństwu przewodniczył Ksiądz Krzysztof Toczyski sdb, a rozważania przygotowała Pani Elżbieta Wolna. Choć w strugach deszczu, ale w skupieniu i modlitwie przeszliśmy naszą wspólną drogę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznego i pięknego przebiegu procesji, a więc Straży Miejskiej, Policji oraz służbie technicznej. Bóg zapłać.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.