1. Dnia 4 kwietnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Dnia 5 kwietnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 1600 okazja do spowiedzi. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci.
  3. Dnia 6 kwietnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Mszę św. o godz. 800. Taca przeznaczona jest na kwiaty do kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę – 7 kwietnia – przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wprowadzimy uroczyście do naszej parafii, relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Słowo Boże wygłosi do nas Ksiądz Jarosław Wąsowicz sdb, który był postulatorem w procesie beatyfikacyjnym Rodziny Ulmów.
  5. W tym roku Kościół przeżywa Dzień Świętości życia dnia 8 kwietnia /poniedziałek/. Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzecznie Duchowej Adopcji, mogą to uczynić uroczyście w naszym Kościele podczas Mszy św dnia 8 kwietnia o godz. 1800. Należy przyjść wcześniej aby wypełnić formularz przyrzeczenia. Gorąco zapraszamy parafian do podjęcia tej pobożnej praktyki życiowej. Osoby, które wezmą w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jest tylko Bogu wiadome, zobowiązane są przez 9 miesięcy, każdego dnia odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego.
  6. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc kwiecień: W tym miesiącu będziemy modlić się za polecanych w wypominkach.

W tym szczególnym czasie, gdy przeżywamy największe tajemnice naszej wiary, chcemy życzyć, aby żywe były w nas słowa:

Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad nim nie ma już władzy.

Niech napełniają nas one nadzieją i sprawią, że radość wielkanocna pozostanie w nas aż do momentu naszego zmartwychwstania.

Z pamięcią modlitewną
życzą Salezjanie ze Stanisławówki

Z życia parafii

Dnia 22 marca 2024 roku z nabożeństwem Drogi Krzyżowej wyszliśmy na ulice naszej parafii. Drogę Krzyżową poprzedziła Eucharystia o godzinie 1800 pod przewodnictwem księdza Mirosława Hołowni sdb. Naszej modlitwie w Drodze przewodniczył Ksiądz Henryk Chibowski sdb. Rozważania przygotował Ksiądz Wojciech Kułak sdb w małej książęce „Dobry Pasterz”, którą każdy otrzymał wychodząc z kościoła. Bardzo dziękujemy płockiej Policji i Straży Miejskiej za opiekę i bezpieczeństwo podczas przejścia, wszystkim czytającym rozważania, niosącym krzyż, Panu Organiście Tomkowi, Panu kościelnemu Tomkowi, Panu Piotrkowi Olewińskiemu za nagłośnienie i Wam kochani parafianie oraz sympatycy dzieła Salezjańskiego na Stanisławówce za udział i świadectwo wiary.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.