1. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
 2. Zapraszamy na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w miesiącu maju o godz. 2045.
 3. W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże głosi do nas Ksiądz Henryk Bąkowski Salezjanin z Ośrodka Misyjnego w Warszawie.
 4. Dzisiaj o godz. 1500 odbędzie się spotkanie Salezjanów Współpracowników na które serdecznie zapraszają Ksiądz Sylwester Groń sdb i Ksiądz Henryk Bąkowski sdb.
 5. W piątek – 24 maja – obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. W życiu księdza Bosko wyróżnia się trzy etapy rozwoju jego nabożeństwa do Matki Najświętszej. Najpierw różaniec, Anioł Pański, litanie. Potem kult Niepokalanej, związany z ogłoszeniem przez Piusa IX w 1854 dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Trzecim etapem był kult Maryi Wspomożycielki Wiernych. Ks. Bosko we Wspomnieniach Oratorium bardzo dokładnie opisał swój sen z 9 roku życia. Śniło mu się, że niedaleko domu na ogromnej łące zobaczył wielu chłopców. Jedni się bawili, a drudzy przeklinali. Janek rzucił się na nich z krzykiem i pięściami. Wtedy ukazał mu się piękny Mężczyzna, który kazał mu stanąć na czele gromady. „Nie biciem, ale łagodnością i miłością masz pozyskać twych swoich przyjaciół. Zacznij więc natychmiast pouczać ich o brzydocie grzechu i o szlachetności serca ” – powiedział do Janka. Chłopiec był zmieszany, zadanie wydało mu się niemożliwe. „Kim jesteś, Panie, że nakazujesz mi rzeczy niemożliwe?” – zapytał, a Mężczyzna odpowiedział: „Właśnie dlatego, że wydają ci się niemożliwe, musisz uczynić je możliwymi przez posłuszeństwo i nabycie wiedzy”. „Gdzie, jakim sposobem mogę nabyć wiedzę?”. Mężczyzna obiecał, że da mu Mistrzynię. „Ja dam ci nauczycielkę, pod której pieczą możesz stać się mądry, a bez której wszelka wiedza zamienia się w głupotę”. Gdy Janek spytał, kim jest Mężczyzna, ten odparł: „Jestem Synem Tej, którą twoja mama uczyła cię pozdrawiać trzy razy dziennie”. Po chwili ujrzeli piękną Niewiastę. Przywołała go do siebie i kazała mu spojrzeć w kierunku, gdzie znajdowali się chłopcy. Janek ujrzał zamiast nich pełno zwierząt. Niewiasta rzekła: „Oto twoje pole, oto, gdzie masz pracować. Bądź pokorny, silny, wytrzymały, a to, co w tej chwili dzieje się ze zwierzętami, ty masz uczynić dla moich dzieci”. Po chwili zwierzęta zmieniły się w łagodne baranki. Janek nie rozumiał, co się dzieje. Piękna Pani powiedziała mu, że wszystko zrozumie w swoim czasie.

Z życia kościoła

 1. 200 lat temu ks. Bosko miał sen w którym Bóg wezwał go do pracy z młodzieżą. Sen się spełnił, a od 125 lat spełnia się także w Szkole Salezjańskiej w Oświęcimiu. Jubileusz 125 lat Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego  w Oświęcimiu to wyjątkowe święto dla całej Rodziny Salezjańskiej w Polsce. Mija 125 lat od kiedy Salezjanie rozpoczęli działalność wychowawczo-edukacyjną, w oświęcimskim Casa Madre (najstarszym salezjańskim domu w Polsce).
 2. III Diecezjalne Święto Rodziny w Płocku. Wydział ds. Rodzin, Wydział Duszpasterski, Wydział Katechetyczny oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej organizują w Płocku w niedzielę, 26 maja 2024 r., III Diecezjalne Święto Rodziny oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Otoczmy troską życie”. Obchody te są związane z ogłoszonym przez papieża Franciszka na ten czas Światowym Dniem Dzieci oraz ze świętowaniem w Polsce Dnia Matki.Program uroczystości dnia 26 maja 2024 r. (niedziela)

  11.30 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku (ul. Tumska 3)

  12.30 – XII Marsz dla Życia i Rodziny z placu przed Bazyliką Katedralną do Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku (ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego 2)

  13.30 – Festyn rodzinny w ogrodzie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku (konkursy z nagrodami, koncert, poczęstunek). Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do  dnia 23 maja br. mailowo na  adres: rodzina@diecezjaplocka.pl lub wiadomością SMS na  tel. 505 272 535. Prosimy o  podanie: nazwy parafii oraz liczby uczestników. Ks. Wojciech Kućko Dyrektor Wydziału ds. Rodzin

Zespół Szkół Salezjańskich od 125 lat

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.