• W środę – 31 maja – na Mszy św. o godz. 18:00 oddamy hołd św. Janowi Bosko. W tym dniu przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc czerwiec: O dar głębokiej wiary dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 • Dnia pierwszego czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne (pierwszy czwartek miesiąca).
 • Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy o godz. 17:30.
 • Dzień drugi czerwca to pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o 16:30 Msza św.
 • Pierwsza sobota miesiąca przypada – 3 czerwca – zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na Mszę św. o godz. 8:00.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypada 8 czerwca. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 (procesja) i 18:00. Proszę o zorganizowanie ołtarzy wspólnoty: Kościoła Domowego, Krwi Chrystusa, Salezjanów Współpracowników i Pracownię Komputerową Matusi Małgorzaty.
 • W niedzielę – 11 czerwca – po Mszach Świętych ministranci oraz drużyna parafialna BOSCY Płock będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny do Różanegostoku. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i zapewniamy o modlitwie u stóp Matki Bożej Różanostockiej.

Z życia Kościoła

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej we współpracy z Wydziałem ds. Rodzin, Wydziałem Duszpasterskim, Wydziałem Katechetycznym Kurii Płockiej oraz licznymi ruchami i organizacjami katolickimi organizują w Płocku dni 31 maja 2023 r. Dzień Dziecka.

Program Uroczystości:

 • 17:00 Modlitwa w Bazylice Katedralnej
 • 17:30 Integracja i zabawy w ogrodzie przy Domu Biskupów Płockich (poczęstunek, animacje, dmuchańce).
  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu np. dzieci z świetlicy czy może scholki dziecięcej. Będziemy wdzięczni za informację zwrotną w tej sprawie. Informujemy, że powyższe działania realizowane są w ramach projektu dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej – „Po pierwsze Rodzina!”

Z życia Parafii

Dnia 13 maja 2023 r. Jego Eminencja Biskup Płocki Ksiądz Mirosław Milewski udzielił 85 osobom Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie jest sakramentem, który jest dopełnieniem chrztu i w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie jako dziecko Boże i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia KRZYŻMEM prosi o Ducha Bożego, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem. Staje się wówczas pełnoprawnym, odpowiedzialnym członkiem Kościoła Katolickiego.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.