1. Różaniec z wypominkami w listopadzie codziennie o godz. 1715. 6 XI poniedziałek numery od 1 do 62, 7 XI wtorek numery od 63 do 151, 8 XI środa numery od 152 do 251, 9 XI czwartek numery od 252 do 308 i nast., 10 XI piątek numery od 1 do 102, 11 XI sobota numery od 103 do 195, 12 XI niedziela numery od 196 do 294.
 2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz.1030 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 3. W środę – 8 listopada – obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku.
 4. Duszpasterstwo akademickie „Petroklezja” zaprasza na ZADUSZKI JAZZOWE. Czym są „zaduszki”? To koncert – modlitwa. Pragniemy Bogu polecić zmarłych muzyków oraz naszych bliskich zmarłych. Dlaczego w formie muzyki? Bo muzycy najlepiej modlą się muzyką, dzięki niej pamięć o tych, co odeszli w nas trwa… Zapraszamy 10 listopada w piątek o godz. 1930 do Kawiarenki Pod Aniołami.

W tym roku wystąpi: Kasia Pietrzko/Maciej Kądziela DUO, jazzowy duet fortepianu i saksofonu. Zapraszamy! Wstęp wolny!

 1. W sobotę – 11 listopada – wspominamy świętego Marcina z Tours. W naszej ojczyźnie jest to Dzień Niepodległości. W Stanisławówce Msze św. o godz. 700, 800, o 1800 Msza św. w intencji Ojczyzny.

W całym kraju dzień 11 listopada wiąże się z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Tylko w Poznaniu te obchody mają zdecydowanie radośniejszy przebieg, bo są połączone z imieninami najważniejszej ulicy w mieście – Święty Marcin. Tradycją jest że są sprzedawane rogale świętomarcińskie (lub jak nazywają je niektórzy: rogale marcińskie) to tradycyjny poznański wypiek, który co roku pojawia się w cukierniach w okolicach dnia Świętego Marcina (11 listopada). Rogal z półfrancuskiego ciasta z farszem z białego maku i bakalii, choć przygotowywany jest głównie w Wielkopolsce, znany jest w całym kraju. Pragniemy podtrzymać tą piękną tradycję dlatego Ministranci w niedziele 12 listopada /niedziela/ po każdej Mszy św. będą rozprowadzać rogale z białym makiem w cenie 15 zł za dwa rogale. Warto zakupić na niedzielny stół na deser obiadowy. Dochód ze sprzedaży zasili Fundusz Ministrancki. Za wsparcie już dziś ks. Mirosław Hołownia wraz z ministrantami składa serdeczne Bóg zapłać!

 1. W przyszłą niedzielę – 12 listopada – Słowo Boże wygłosi do nas Ksiądz Jarosław Wąsowicz Salezjanin.
 2. W sobotę – 18 listopada – zapraszamy na film do kina Przedwiośnie o godz. 1400 pod tytułem „Figurant”. Koszt biletu 13 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 3. W niedzielę – 19 listopada – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 4. W niedzielę – 19 listopada – na Mszę św. o godz. 1200 do dolnego kościoła zapraszamy młodzież naszej parafii, która w kwietniu pragnie przyjąć sakrament bierzmowani
 5. Stowarzyszenie na rzecz Małżeństwa i Rodziny organizuje dzień skupienia dla małżonków 18 listopada 2023 r. w godz. 1100 – 1800 WSD w Płocku, ul. Nowowiejskiego 2. Koszt 50 zł (obiad, kawa, ciastko) + dowolna ofiara dla prowadzącego. Zapisy do 10 listopada pod numerem telefonu 505 925 738.
 6. W przyszłym roku w dniach 25 czerwca – 4 lipca organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł. Zapisy do końca stycznia 2024 roku.
 7. W naszym sklepiku możemy nabyć flagi na Dzień Podległości w cenie 15 zł.
 8. Od dnia 7 listopada (wtorek) Pan kościelny Tomek rozpocznie roznoszenie poświęconego opłatka na stół wigilijny. Ofiary, które złożycie z tej okazji Drodzy parafianie przeznaczymy na bieżące utrzymanie naszej świątyni oraz inwestycje prowadzone w kościele oraz wokół niego. W tym roku Pan Tomek rozpocznie rozprowadzać opłatek od ulic Ułańska, Strzelecka, Saperska, Podchorążych, Powstańców Styczniowych. Przyjęcie opłatka to świadectwo łączności ze wspólnotą parafialną. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

Z życia parafii

W niedzielę 29 października 2023 r. na Mszy świętej o godzinie 1200 była obecna Płocka Solidarność na czele z jej przewodniczącym Panem Andrzejem Burnatem z okazji 39. rocznicy męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki – prezbitera i męczennika – patrona ludzi pracy. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Mirosław Hołownia sdb. Celebrans w swoim kazaniu przypomniał życiorys błogosławionego męczennika oraz motto, które mu towarzyszyło w życiu „Zło dobrem zwyciężaj” nie możemy zmarnować tej męczeńskiej śmierci na ołtarzu Ojczyzny. Po wspólnej modlitwie w kościele procesyjnie udaliśmy się do pomnika Błogosławionego Księdza Jerzego, aby modlić się za wszystkich zmarłych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.