1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1500 Fundacja „Cokolwiek uczyniliście”, Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej i Centrum Edukacji Grupa Orlen zaprasza na II Bal Wszystkich Świętych w Płocku. Miejsce: Hala Sportowa Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, al. F. Kobylińskiego 25. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Biskup Płocki Szymon Stułkowski.
 2. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc listopad: Modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych.
 3. Na wypominki przyjmujemy w każdą niedzielę po Mszy św. W pozostałe dni w kancelarii parafialnej. Różaniec z wypominkami w listopadzie codziennie o godz. 1715. 3 XI piątek numery od 1 do 62, 4 XI sobota numery od 63 do 151, 5 XI niedziela numery od 152 do 237.
 4. We wtorek – 31 października – na Mszy św. o godz. 1800 oddamy hołd św. Janowi Bosko.
 5. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1800. Nie ma Mszy św. o godz. 1930.
 6. W czwartek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o godz. 700, 800, 1000, 1800. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja żałobna.
 7. Dnia 3 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca, o godz. 1600 spowiedź dla dzieci następnie Msza św. o godz. 1630 W tym dniu kapłani odwiedzą chorych w domach.
 8. Dnia 4 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 (taca na kwiaty do kościoła). Tego dnia przypada wspomnienie zmarłych dobrodziejów dzieł salezjańskich.
 9. W niedzielę – 5 listopada – na Mszę św. o godz.1030 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 10. Duszpasterstwo akademickie „Petroklezja” zaprasza na ZADUSZKI JAZZOWE. Czym są „zaduszki”? To koncert – modlitwa. Pragniemy Bogu polecić zmarłych muzyków oraz naszych bliskich zmarłych. Dlaczego w formie muzyki? Bo muzycy najlepiej modlą się muzyką, dzięki niej pamięć o tych, co odeszli w nas trwa… Zapraszamy 10 listopad w piątek o godz. 1930 do Kawiarenki Pod Aniołami.

W tym roku wystąpi: Kasia Pietrzko/Maciej Kądziela DUO, jazzowy duet fortepianu i saksofonu. Zapraszamy! Wstęp wolny!

 1. W sobotę – 18 listopada – zapraszamy na film do kina Przedwiośnie o godz. 1400 pod tytułem „Figurant”. Koszt biletu 13 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 2. W niedzielę – 19 listopada – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 3. W niedzielę – 19 listopada – na Mszę św. o godz. 1200 do dolnego kościoła zapraszamy młodzież naszej parafii, która w kwietniu pragnie przyjąć sakrament bierzmowani
 4. W przyszłym roku w dniach 25 czerwca – 4 lipca organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł. Zapisy do końca stycznia 2024 roku.

Z życia kościoła

21 października 2023 roku w hali MOSiR w Płońsku odbył się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięła udział 14-sto osobowa grupa młodzieży z Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS PŁOCK. Młodzież była pod opieką Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jeżewie Andrzeja Nadrowskiego i Prezesa Salos – Płock, Wojciecha Rygalskiego. Nasza młodzież zdobyła w tych zawodach 5 medali złotych, 2 srebrne i 2 medale brązowe. Organizatorem tych wspaniałych zawodów był Ksiądz Dziekan Zbigniew Sajewski z Parafii Św. Maksymiliana w Płońsku. Dzisiaj dziękujemy Bogu, Maryi Wspomożycielce Wiernych i Świętemu Janowi Bosko za te wspaniałe zawody i za to, że wszyscy wróciliśmy zdrowi, uśmiechnięci z licznymi nagrodami. Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem Księdza Proboszcza Płockiej „Stanisławówki” za wsparcie organizacyjne tego wyjazdu. Dziękujemy również rodzicom naszej salosowskiej młodzieży za to, że pozwalają swoim dzieciom na uczestnictwo w Salezjańskiej Organizacji Sportowej i ich chrześcijańskim wychowaniu poprzez sport.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.