1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 1730. Młodzież i dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 1630.
  2. Od października Msza św. niedzielna akademicka z godz. 2000 będzie odprawiana 30 minut wcześniej – o godz. 1930.
  3. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. na godz. 1200 zapraszamy młodzież, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania (kościół dolny).
  4. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia.” Tego dnia do puszek są zbierane ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podczas Dnia Papieskiego po każdej Mszy św. Ministranci naszej parafii rozprowadzają kremówki papieskie, które przywiezione zostały z Wadowic. Serdecznie zachęcamy do zakupu w cenie 15 zł za opakowanie (dwie kremówki). Dochód ze sprzedaży kremówek zasili Fundusz Ministrancki.
  5. W sobotę – 21 października – zapraszamy na godz. 1400 do kina Przedwiośnie na film Oblicze Jezusa. Cena biletu 13 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. W przyszłym roku w dniach 25 czerwca – 4 lipca organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł.

Z życia parafii

W dniu 7 października br. grupa 43 osób (w tym 7 osób z parafii św. Józefa w Płocku) wraz z księdzem Proboszczem Wiesławem Kanią wzięła udział w VIII pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Do Sanktuarium przybyło 1900 pielgrzymów. Hasłem pielgrzymki było „Błogosławiona rodzina Ulmów wzorem życia chrześcijańskiego”. Pielgrzymów powitał gospodarz Sanktuarium ks. kanonik Henryk Dymek – kustosz Sanktuarium i proboszcz parafii. Na początku spotkania pątnicy wzięli udział w zawiązaniu wspólnoty. Prowadził je ks. Rafał Michalak proboszcz parafii Dziektarzewo. Ważną częścią pielgrzymki był wykład ks. prof. Henryka Seweryniaka pt.: „Tajemnica Chrystusa, tajemnica człowieka”, obrazujący życie i męczeństwo błogosławionej rodziny Ulmów. Mszy św. przewodniczył biskup Piotr Libera i wygłosił homilię. W homilii powiedział, że nie jest łatwo wypełniać wolę Syna Maryi. Mówca w homilii powiedział, że modlitwa różańcowa przynosi pokój wewnętrzny i pomaga pokonać wszelkie przeciwności panoszące się w sercach. Ksiądz biskup zaproponował aby w domach, rodzinach zakładać kółka różańcowe, w których modlą się domownicy różnych pokoleń. Kończąc swoją homilię Biskup Libera poprosił, abyśmy nie bali się prześwietlać nasze życie Bożymi tajemnicami, światłem płynącym z modlitwy.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.