1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30. Młodzież i dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 16:30.
  2. Od października Msza św. niedzielna akademicka z godz. 20:00 będzie odprawiana 30 minut wcześniej – o godz. 19:30.
  3. W czwartek – 5 października – na Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jest to także I czwartek miesiąca.
  4. W dniu 6 października przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 1630 Msza św.
  5. W sobotę – 7 października – przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00. Jest to I sobota miesiąca.
  6. W niedzielę – 8 października – na Mszy św. o godz. 10:30 będą poświęcone różańce dzieciom przygotowujący się do I Komunii Świętej. Różańce są do nabycia w sklepiku.
  7. W niedzielę – 8 października – na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci, które przygotowują się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  8. W niedzielę – 15 października – na Mszę św. na godz. 12:00 zapraszamy młodzież, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania (dolny kościół).
  9. Pracownia komputerowa „Matusi Małgorzaty”, działająca przy naszej parafii, zaprasza seniorów na kursy dotyczące obsługi smartfonów (dotykowych telefonów komórkowych). Jeżeli chcesz nauczyć się prawidłowego korzystania z telefonu lub dowiedzieć się o nim czegoś więcej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy czwartek – 5 października – o godz. 10:00 w salce herbacianej na pierwszym piętrze.
  10. W niedzielę – 15 października – będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia.” Tego dnia do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja prowadzi program umożliwiający młodym ludziom z małych miejscowości uzyskać stypendium. Program obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno-integracyjnym w jednym z największych miast Polski. Gdy uczeń staje się stypendystą, pomoc Fundacji towarzyszy mu przez kolejne etapy kształcenia, aż do ukończenia studiów pod warunkiem, że spełnia on określone kryteria regulaminowe. Podczas Dnia Papieskiego po każdej Mszy św. Ministranci naszej parafii będą rozprowadzać tradycyjne kremówki papieskie, które zostaną przywiezione z Wadowic. Serdecznie zachęcamy do zakupu w cenie 15 zł za opakowanie (dwie kremówki). Dochód ze sprzedaży kremówek zasili Fundusz Ministrancki. Ministranci zachęcają do zakupu wspaniałych kremówek papieskich.
  11. W przyszłym roku w dniach 25 czerwca – 4 lipca organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.