1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 1730. Młodzież i dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 1630.
 2. W dniach 22 – 24 października Duszpasterstwo Akademickie Petroklezja zaprasza na rekolekcje akademickie o godz. 1930 Na dobry początek do Stanisławówki. (kościół dolny). Rekolekcje głosi Ksiądz Marcin Kowalewski CMF.
 3. We wtorek – 24 października – na Mszy św. o godz. 1800 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
 4. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc listopad: Modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych.
 5. Na wypominki przyjmujemy w każdą niedzielę po Mszy św. W pozostałe dni w kancelarii parafialnej. Różaniec z wypominkami w listopadzie codziennie o godz. 1715.
 6. W środę – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Stanisławówce o godz. 700, 900, 1030, 1200. Nie ma Mszy św. o godz. 1930.
 7. W czwartek – 2 listopada – przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W dzień zaduszny Msze św. Stanisławówce będą o godz. 700, 800 1000, 1800. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja żałobna.
 8. W sobotę – 18 listopada – zapraszamy na film do kina Przedwiośnie o godz. 1400 pod tytułem „Figurant”. Film opowiada o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Dzięki nietypowemu protagoniście film w unikalny sposób pokazuje znane fakty jak walka o budowę kościoła w krakowskiej Nowej Hucie czy inwigilacja środowisk kościelnych prowadzona przez SB. Film Roberta Glińskiego nie jest biografią przyszłego papieża, a Karol Wojtyła jest tu tylko katalizatorem działań. Dla awansów, pieniędzy i kariery Bronek Budny coraz dalej przesuwa granice moralnych kompromisów, a inwigilacja Wojtyły staje się jego obsesją. Bohater filmu wchodzi coraz głębiej w wyizolowany, niemoralny świat tajnych służb i stacza się w otchłań samotności, zła i zbrodni. Cena biletu 13 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej
 9. W przyszłym roku w dniach 25 czerwca – 4 lipca organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł.
 10. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy kwotę 5460 zł. Wszystkim ofiarodawcom składy serdeczne Bóg zapłać.

Z życia kościoła

 1. Spotkanie rodziców kapłanów i osób zakonnych Diecezji Płockiej Droga Mamo, Drogi Tato!

Serdecznie zapraszam Was na spotkanie rodziców kapłanów i osób zakonnych diecezji płockiej. Zależy mi na tym, byśmy się spotkali, poznali i wspólnie pomodlili w intencji Waszych Córek i Synów. Spotkanie pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym im. bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku oraz w sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym. Główna część spotkania będzie miała miejsce 18 listopada br. (sobota). W piątek 17 listopada br. w Ośrodku w Popowie rozpoczniemy wieczór skupienia. Można przyjechać już w piątek i zanocować w ośrodku lub przybyć tylko w sobotę. Cieszę się na spotkanie z Wami. Jeśli to możliwe, zapraszam w sobotę na Mszę świętą także Waszych Synów i Córki. Do zobaczenia w Popowie!

Szymon Stułkowski Biskup Płocki

 1. Jan Paweł II mianował 232 kardynałów (w tym 9 Polaków), ogłosił 1318 błogosławionych (w tym 154 Polaków) i 478 świętych. Napisał 14 encyklik, 14 adhortacji, 11 konstytucji oraz 43 listy apostolskie. Powyższe dane statystyczne nie oddają jednak nawet skrawka ogromnego dziedzictwa nauczania i pontyfikatu pierwszego w dziejach Kościoła Papieża-Polaka. Wprawdzie już począwszy od Jana XXIII papiestwo zaczęło rezygnować z niektórych elementów ceremoniału, jednakże dopiero Jan Paweł II zniwelował większość barier, przyjmując postawę papieża bliskiego wszystkim ludziom, papieża-apostoła. Chętnie spotykał się z młodymi ludźmi i poświęcał im dużo uwagi. Na spotkanie w Rzymie w roku 1985, który ONZ ogłosiła Międzynarodowym Rokiem Młodzieży, napisał list apostolski na temat roli młodości jako okresu szczególnego kształtowania drogi życia, a 20 grudnia zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. Odtąd co roku przygotowywał orędzie skierowane do młodych, które stawało się tematem międzynarodowego spotkania, organizo-wanego w różnych miejscach świata. Chociaż kardynał Wojtyła rozpoczynając posługę Piotrową był – jak na papieża – bardzo młody (miał 58 lat), cieszył się dobrym zdrowiem i był wysportowany, to niemal cały jego pontyfikat naznaczony był cierpieniem. Choroby Jana Pawła II zaczęły się od pamiętnego zamachu na życie papieża. 13 maja 1981 roku, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie o godzinie 1719 papież został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę w brzuch oraz rękę. Ocalenie, jak sam wielokrotnie podkreślał, zawdzięczał Matce Bożej Fatimskiej, której rocznicę objawień tego dnia obchodzono. Powiedział później: „Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę”. Cały świat zamarł w oczekiwaniu na wynik sześciogodzinnej operacji w Poliklinice Gemelli. Papież spędził wtedy na rehabilitacji w szpitalu 22 dni. Niestety, do pełnego zdrowia nie powrócił nigdy. Następstwa postrzału spowodowały liczne komplikacje zdrowotne, konieczność kolejnych operacji, pobyty w szpitalu. Zaraz po zamachu w przekazie nadanym przez Radio Watykańskie papież powiedział: „Modlę się za brata, który zadał mi cios, i szczerze mu przebaczam”. Później odwiedził zamachowca w więzieniu. Papież nigdy nie ukrywał swojego stanu zdrowia. Cierpiał na oczach tłumów, którym w ten sposób dawał niezwykłą katechezę. Wielokrotnie też podkreślał wartość choroby i zwracał się do ludzi chorych i starszych o modlitewne wspieranie jego pontyfikatu.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.