• W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Mszę św. odpustową z okazji św. Stanisława Kostki na godz. 1200. Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Dariusz Rogowski, notariusz diecezji płockiej. Po Mszy św. odbędzie się procesja i przewidziana jest niespodzianka dla wszystkich.
 • Dzisiaj także o godz. 1030 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 • Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
 • W dniach 19 i 20 września (wtorek i środa) odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii. Poprowadzi je Ksiądz Jacek Woźniak sdb i Ksiądz Marian Chalecki sdb.
 • W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 1730. Młodzież i dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 1630.
 • Od października Msza św. niedzielna akademicka z godz. 2000 będzie odprawiana 30 minut wcześniej – o godz. 1930.
 • W niedzielę – 1 października – o godz.1030 Msza św. dla rodziców i dzieci, które będą w tym roku katechetycznym przygotowywały się do I komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 • Młodzież, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania od drugiej klasy szkoły średniej, prosimy aby chętni zgłaszali się do kancelarii parafialnej.
 • W czwartek – 5 października – wspominamy św. Faustynę Kowalską. Jest to także I czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • W dniu 6 października przypada I piątek miesiąca. Od godz. 1600 spowiedź dla dzieci, o godz. 1630 Msza św.
 • W sobotę – 7 października – przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na Mszę św. o godz. 800. Jest to I sobota miesiąca. W tym dniu Wspólnota Żywego Różańca zaproszona jest do sanktuarium Matki Bożej w Smardzewie. Wyjazd autokarem o godz. 800. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W niedzielę – 8 października – o godz.1030 Msza św. dla rodziców i dzieci klas IV, które pragną odnowić Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc październik: Modlimy się za zmarłych z naszej wspólnoty Żywego Różańca.
 • Nasze Salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Płocku zaprasza dzieci i młodzież. Celem oratorium jest stworzenie bezpiecznego miejsca dla dorastającego człowieka, który może odnaleźć w nim rodzinną atmosferę, źródło rozwoju i wiedzy, przestrzeń do zabawy i nawiązywania relacji z rówieśnikami, a także drogę do głębokiej przyjaźni z Bogiem. Zapraszamy dzieci i młodzież od wtorku do soboty w godzinach 1530 do 1800 dla dzieci, a młodzież od 1800 do 1930.

Zapraszamy kandydatów na animatorów, którzy podejmą formację celem dalszej posługi, jako ANIMATOR, a zatem w ofercie regularne spotkania, wyjścia integracyjne, a także wyjazdy. Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną i sumienną, która nie boi się nowych wyzwań, a chciałaby spędzać swój wolny czas na zabawie, nauce i modlitwie z dziećmi w oparciu o wartości chrześcijańskie, nie zwlekaj! ZOSTAŃ ANIMATOREM JUŻ DZIŚ!

   Kontakt: Ks. Henryk Chibowski SDB. Numer telefonu do Oratorium lub zapisy w godzinach otwarcia Oratorium. Możesz nas znaleźć na www.facebook.com /oroatorium.plock.

Z życia Parafii

Uroczystość św. Stanisława Kostki, zakonnika, głównego patrona diecezji płockiej, patrona Polski. Stanisław urodził się 28 grudnia 1550 r. w Rostkowie na Mazowszu (obecnie powiat przasnyski). Był synem Jana, kasztelana zakroczymskiego, i Małgorzaty z Kryskich (z Drobina). Krewni rodziny zajmowali eksponowane stanowiska w ówczesnej Polsce. Miał trzech braci: Pawła (+ 1607), Wojciecha (+ 1576) i Mikołaja, oraz dwie siostry, z których znamy imię tylko jednej, Anny. Historia nie przekazała nam bliższych szczegółów z lat dziecięcych Stanisława. Wiemy tylko z akt procesu beatyfikacyjnego, że był bardzo wrażliwy. Dlatego ojciec w czasie przyjęć, na których niekiedy musiał bywać także Stanisław, nakazywał gościom umiar w żartach, gdyż inaczej chłopiec może omdleć.

   Pierwsze nauki Stanisław pobierał w domu rodzinnym. W wieku 14 lat razem ze swoim bratem, Pawłem, został wysłany do szkół jezuickich w Wiedniu. Kostkowie przybyli do Wiednia w dzień po śmierci cesarza Ferdynanda, to znaczy 24 lipca 1564 r. Wiedeńska szkoła jezuitów cieszyła się wówczas zasłużoną sławą. Codziennie odprawiano Mszę świętą. Przynajmniej raz w miesiącu studenci przystępowali do sakramentu pokuty i do Komunii. Modlono się przed lekcjami i po nich. Na pierwszym roku wykładano gramatykę, na drugim „nauki wyzwolone”, na trzecim – retorykę.

Więcej informacji można znaleźć na: https://brewiarz.pl/czytelnia /swieci/09-18a.php3, lub zeskanować kod QR obok.

5 października 2023 r. (czwartek) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku odbędzie się Uroczystość ku czci Św. Siostry Faustyny. Jest to dzień 85. rocznicy jej narodzin dla nieba. Msze św. w Sanktuarium sprawowane będą o godzinach: 630, 1200, 1700. O godz. 1500 odbędzie się modlitwa w Godzinie Miłosierdzia; o godz. 1600 – Różaniec święty, Litania do Św. Siostry Faustyny. Uroczystej Eucharystii o godz. 1700 przewodniczył będzie biskup senior Piotr Libera.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.