• Od października Msza św. niedzielna akademicka z godz. 2000 będzie odprawiana 30 minut wcześniej – o godz. 1930.
 • Młodzież, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania od drugiej klasy szkoły średniej, prosimy aby chętni zgłaszali się do kancelarii parafialnej.
 • W czwartek – 14 września – obchodzimy święto podwyższenia krzyża świętego.
 • W niedzielę – 17 września – zapraszamy na Mszę św. odpustową z okazji św. Stanisława Kostki na godz. 1200. Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Dariusz Rogowski, notariusz diecezji płockiej. Po Mszy św. odbędzie się procesja i przewidziana jest niespodzianka dla wszystkich.
 • W tą niedzielę o godz. 1030 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 • W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
 • W dniach 19 i 20 września (wtorek i środa) odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii. Poprowadzi je Ksiądz Jacek Woźniak sdb i Ksiądz Marian Chalecki sdb.
 • W sobotę – 23 września – obchodzimy wspomnienie św. prezbitera Pio z Pietra-lciny.
 • W piątek – 29 września – obchodzimy święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 • W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 1730. Młodzież i dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 1630.
 • 1 października o godz.1030 Msza św. dla rodziców i dzieci, które będą w tym roku katechetycznym przygotowywały się do I komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 • 8 października o godz.1030 Msza św. dla rodziców i dzieci klas IV, które pragną odnowić Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc październik: Modlimy się za zmarłych z naszej wspólnoty Żywego Różańca.

Z życia Parafii

W dzisiejszą niedzielę w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym wydarzeniem, w całej Polsce odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem rodziny, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę.

         Józef Ulma, Wiktoria Ulma i ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Maria (1 rok) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944. Byli rolnikami – prowadzili kilkuhektarowe gospodarstwo w Markowej, wsi na Podkarpaciu, położonej ok. 10 km od Łańcuta. Ich egzekucja stała się symbolem martyrologii Polaków mordowanych za niesienie pomocy Żydom. Zginęli wraz z ukrywanymi: Saulem Goldmanem i jego czterema synami, Baruchem, Mechelem, Joachimem i Mojżeszem Fejwelem, dwiema córkami i wnuczką Chaima Goldmana z Markowej – Leą Didner z córką Reszlą oraz Gołdą (Gienią) Grünfeld. Dziś w miejscowości znajduje się Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów.

Proces beatyfikacyjny Ulmów rozpoczął się 17 września 2003 roku. 7 grudnia 2022 roku papież Franciszek podpisał dekret otwierający drogę do ich beatyfikacji. Oficjalne uroczystości odbędą się 10 września 2023 roku w Markowej. To pierwszy raz w historii Kościoła, gdy do godności błogosławionych zostanie wyniesiona cała rodzina.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.