• Od października Msza św. niedzielna akademicka z godz. 20:00 będzie odprawiana 30 minut wcześniej – o godz. 19:30.
  • Młodzież, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania od drugiej klasy szkoły średniej, prosimy aby chętni zgłaszali się do kancelarii parafialnej.
  • Dnia 7 września przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy bardzo serdecznie ministrantów wraz z rodzicami.
  • W dniach 19 i 20 września (wtorek i środa) odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii. Poprowadzi je Ksiądz Jacek Woźniak sdb i Ksiądz Marian Chalecki sdb.
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej organizuje jednodniowy wyjazd na Jasną Górę, w dniu 24 września 2023 r. Bliższych informacji udziela Pani Jadwiga Opatrzyk pod nr telefonu 880 603 504 mail: jadwiga.opatrzyk@o2.pl
  • Kochani parafianie oraz sympatycy dzieła Salezjańskiego na Stanisławówce decyzją przełożonych z dniem 1 sierpnia 2023 roku Ksiądz Damian Mackiewicz sdb został przeniesiony do pracy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Mazowsza w Czerwińsku nad Wisłą. W jego miejsce witamy serdecznie Księdza Henryka Chibowskiego sdb, który przybył do nas z Kutna – Woźniakowa.

Z życia Parafii

  • Dnia 20 sierpnia 2023 roku o godz. 11:00. Miała miejsce Msza święta dziękczynna uchodźców z Ukrainy narodowi polskiemu. W Mszy św.: Ksiądz Arcybiskup Światosław Szewczuk, Ksiądz Biskup Arkadiusz Trochanowski, Ksiądz Bogdan Kostetskiy, dyrektor Caritas w Płocku Ksiądz Radosław Zawadzki, Ksiądz Krzysztof Toczyski sdb
  • Dnia 27 sierpnia 2023 r. na Mszy Świętej o godzinie 12:00 swoją 43. rocznicę powstania obchodziła Płocka Solidarność. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Krzysztof Toczyski sdb. Obecne były poczty sztandarowe związków zawodowych oraz Pan Senator Marek Martynowski wraz Przewodniczącym Płockiej Solidarności Panem Andrzejem Burnatem. Po wspólnej modlitwie w kościele udaliśmy się pod pomnik Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, aby złożyć kwiaty i uczcić pamięć wszystkich zmarłych w obronie naszej Ojczyzny.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.