1. W dniach 16-17 lipca organizowana jest akcja ekologiczna polegająca na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór tego sprzętu będzie miał miejsce 18 lipca o godz. 900. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie placówki misyjnej prowadzonej przez Księdza Marka Brulińskiego w Brazylii. Sprzęt składamy na placu przykościelnym.
  2. We wtorek – 16 lipca – obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 1800 chętni mogą przyjąć szkaplerz Najświętszej Maryi Panny.
  3. W niedzielę – 21 lipca – nastąpi poświęcenie aut po każdej Mszy św. Ofiary składany z tej okazji przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy.
  4. Z dniem 1 sierpnia obowiązki proboszcza i dyrektora domu przejmie Ksiądz Sławomir Szczodrowski sdb z Warszawy. Ksiądz Wiesław Kania sdb przechodzi do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku.
  5. W dniach od 6 – 15 sierpnia będziemy gromadzić  się przy figurce matki Bożej o godz. 2045. W ten sposób będziemy wspierać naszą modlitwą pielgrzymujących do tronu Pani Jasnogórskiej. W dzisiejszą niedzielę możemy się zapisać na Pielgrzymkę Duchową po każdej Mszy św. Ofiara za modlitewnik Pielgrzyma Duchowego dobrowolna.
  6. W środę – 24 lipca – po Mszy św. o godz. 1800 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Odbędzie się też procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
  7. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc sierpień: Modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach.
  8. W środę – 31 lipca – na Mszy św. o godz. 1800 oddamy hołd Świętemu Janowi Bosko.
  9. Dnia 1 sierpnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  10. W piątek – 2 sierpnia – dzień Komunii Świętej Wynagradzającej Sercu Bożemu za popełnione grzechy. Okazja do spowiedzi na Mszy św. o godz. 700, 800 i 1800.
  11. W sobotę 3 sierpnia – zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsza sobota miesiąca). Taca na kwiaty do kościoła.

Z życia parafii

W niedzielę – 7 lipca – w czasie Mszy świętej o godzinie 1030 dziękowaliśmy Panu Bogu za przeżyty czas półkoloni w naszym Oratorium im. św. Dominika Savio w Płocku. Podziękować trzeba też ludziom. Ksiądz Proboszcz Wiesław Kania sdb wręczył prezenty animatorom, którzy pomagali księdzu kierownikowi Henrykowi Chibowskiemu sdb w II turnusach.

Wakacje nie zawsze związane są z dwoma miesiącami wolnego, to przywilej uczniowski i studencki. O wiele łatwiej jest wybrać się na jednodniową wyprawę. Tak właśnie zrobiła nasza Petoklezja.

W sobotę, 6 lipca wyruszyła na kilkugodzinną wyprawę, odkrywając piękne zakamarki Bzury. Aura nie poskromiła im swych uroków! Dobrze jest od czasu do czasu pozwolić sobie na komfort ucieczki na łono natury, a przy okazji chwilę oderwania się i wytchnienia od ruchliwego, gwarnego miasta…

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.