• Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjny lipiec – sierpień będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych 15:30-17:30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 • W niedzielę – 23 lipca – po każdej Mszy św. odbędzie się święcenie pojazdów.
  Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
 • Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę! I przypominamy, że Stanisławówka od lat pielgrzymuje w Grupie Pomarańczowej! Do której gorąco zapraszamy!
  Zapisy na Stanisławówce, 2 – 5 sierpnia w sali Petroklezji, (sala pod plebanią), w godzinach: 16:00-19:00.
 • W dniach od 6 – 15 sierpnia będziemy gromadzić się przy figurce matki Bożej o godz. 20:45.
  W ten sposób będziemy wspierać naszą modlitwą pielgrzymujących do tronu Pani Jasnogórskiej. Możemy się też zapisać na Pielgrzymkę Duchową w Kancelarii Parafialnej. Ofiara za modlitewnik Pielgrzyma Duchowego dobrowolna.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc sierpień: Modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach.
 • Pierwszy czwartek miesiąca przypada – 3 sierpnia – na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania
  kapłańskie i zakonne.
 • W piątek – 4 sierpnia – obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. W tym dniu przypada też pierwszy piątek miesiąca.
 • W sobotę – 5 sierpnia – zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00 o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsza sobota miesiąca).
 • We wtorek – 15 sierpnia – przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu święcimy bukiety kwiatów i ziół. Bukiet na Matki Boskiej Zielnej to podziękowania za płody ziemi oraz obfitość letniej przyrody. W dniu sierpniowego święta składane są Maryi ofiary z płodów ziemi zbieranych z łąk, pól, sadów, ogrodów i lasów. Przynoszone w tym dniu na nabożeństwo, związane w bukiet dojrzałe zboża i zioła, warzywa, owoce i kwiaty, są święcone.
 • Z ofiar składanych do skarbony na pomoc dla Ukrainy, zostały zakupione zestawy obiadowe w ilości 700 sztuk.
  Dziękujemy ofiarodawcom.

Z życia parafii

Oj to był niesamowity wieczór – 30 czerwca 2023 roku, a wszystko za sprawą muzyków z Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Muzycy i wokaliści pod batutą Pana Piotra Wajraka poprowadzili słuchaczy ścieżkami historii polskiej opery.
A była to wyjątkowa podróż… Z serca im dziękujemy! Dziękujemy również naszemu Księdzu Proboszczowi Wiesławowi za zaproszenie artystów! Foto: Czujny „korespondent” Pan Tomek i Pani Bożena oraz Ksiądz Mirosław.
Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.