1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godz. 1730, a w piątki po Mszy św. o godz. 1000.
  2. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc lipiec: O szacunek dla ludzkiego życia. Módlmy się o poszanowanie i ochronę życia ludzkiego na wszystkich jego etapach, uznając w nim dar od Boga.
  3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 1800 w naszym kościele wystąpią dzieci z polskich rodzin z Litwy i Białorusi. Przyjadą do Płocka dzięki Wspólnocie Miłosierdzia Bożego w Solecznikach i spędzą u nas cały tydzień. Serdecznie zapraszamy na ich występ. Po Eucharystii będzie można złożyć ofiarę do puszek na ich wakacyjny wypoczynek.
  4. W poniedziałek – 29 czerwca – obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z homilią o godz. 700, 800 i 1800. Taca z tego dnia przeznaczona jest na świętopietrze. (doroczna składka całego Kościoła katolickiego na potrzeby papieskiej posługi).
  5. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych 1530 – 1730. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bardzo ważnych po Mszy św.
  6. W piątek – 3 lipca – przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. i okazja do spowiedzi o godz. 700, 800, 1000, 1630, 1800 i 2000 (dolny kościół). Od godz. 1615 spowiedź dla dzieci. W tym dniu kapłani odwiedzą chorych.
  7. Zachęcamy wszystkich do adoracji Najświętszego Sakramentu – wyjątkowej modlitwy i oddania czci naszemu Panu ukrytemu pod postaciami chleba i wina. Najbliższa nocna adoracja już 03/04.07.2026 r. Jeżeli chciałbyś dołączyć do grona osób, które w stałych godzinach ofiarują swój czas podczas całonocnej adoracji z pierwszego piątku na pierwszą sobotę miesiąca prosimy o kontakt: 604 393 857.
  8. W sobotę – 4 lipca – przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na godz. 515 na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Msza św. o godz. 600 i 800. Po Mszy św. o godz. 800 nabożeństwo. Tace przeznaczone będą na kwiaty do świątyni.
  9. We wtorek – 7 lipca – zapraszamy na pielgrzymkę śladami patrona naszej parafii św. Stanisława Kostki do Drobina, Rostkowa, Przasnysza i Opinogóry. Wyjazd o godz. 730. Koszt 130 zł z obiadem, biletem do muzeum i parku oraz ubezpieczeniem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  10. W czwartek – 9 lipca – w godz. 945 – 1030 na placu przed kościołem Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem; miażdży tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym. (badania są płatne). Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  11. Trwają zapisy młodzieży na festiwal Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą w dniach 20-23 sierpnia 2026 roku. Więcej informacji u Księdza Aleksandra.
  12. Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXVI Międzynarodowej Pielgrzymce Suwałki – Wilno. Szczegółowe informacje na plakatach, u Księdza Mariana i Księdza Aleksandra oraz na www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.
  13. W sobotę – 8 sierpnia – Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie. Koszt 80 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u p. Marii. Nr tel. 608 692 353. (Szczegóły będą podane w następnym biuletynie)
  14. Zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce do Meksyku i Sanktuarium w Guadelupe w dniach od 3 do 14 lutego 2027 roku Jeszcze są wolne miejsca, a osoby zainteresowane mogą znaleźć szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej naszej parafii lub uzyskać wszelkie informacje u ks. Mirka; tel. 602 571 573 lub adres email: miruchna@interia.pl. Zachęcamy do udziału.
  15. RAZEM BUDUJEMY WINDĘ Ofiary na budowę windy można wpłacać na konto: PKO BP 75 1020 3974 0000 5302 0060 4181 z dopiskiem: Darowizna na cele kultu religijnego – WINDA. W ostatnim czasie otrzymaliśmy na windę 1 600 zł wpłaty parafian. Do tej niedzieli zebraliśmy sumę 124 906 zł. Aby moc ubiegać się o dofinansowanie potrzebujemy zebrać kwotę 250 000 zł. Dziękujemy za przelewy bankowe i indywidualne ofiary składane w kościele oraz kancelarii parafialnej.

Okiem proboszcza

Drodzy Parafianie i Sympatycy Stanisławówki! Rozpoczęły się wakacje. Przed nami okazja do złapania oddechu i zasłużonego odpoczynku. Nasze Oratorium przygotowało dwa turnusy półkolonii dla dzieci. Wszystkim, dużym i małym, życzę pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

Chcę serdecznie podziękować naszym Katechetom za całoroczną pracę w szkołach i posługę w parafii. Życzę, by Jezus, dobry Pasterz upraszał dla Was potrzebne łaski i dał dobry odpoczynek. Dziękuję wszystkim animatorom, wychowawcom, kapłanom oraz odpowiedzialnych za nasze grupy parafialne. Panu Organiście i Panu Kościelnemu, którzy w tym tygodniu rozpoczynają urlop, życzę dobrego i słonecznego odpoczynku. Tych, którzy nie wyjeżdżają w tym czasie, serdecznie zapraszam na jednodniową pielgrzymkę szlakiem św. Stanisława Kostki. Będzie okazja, żeby jeszcze lepiej poznać Patrona naszej parafii. W ostatnim czasie odwiedzili nas Salezjanie Współpracownicy z Warszawy. Była to okazja do integracji i wspólnej modlitwy z Salezjanami na Stanisławówce. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym, by cieszył się mądrością, zdrowiem i wsparciem w sterowaniu Łodzią Piotrową. Polecam dobremu Bogu Księdza Biskupa Piotra Liberę i wszystkich solenizantów tego tygodnia.

Za nami piękny Jubileusz 120-lecia Jagiellonki. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele z udziałem Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Z serca dziękuję dyrekcji, gronu pedagogicznemu, uczniom i absolwentom za świadectwo wiary wyrażone poprzez udział w tej Eucharystii. Całej szkolnej społeczności gratuluję i życzę kolejnych, pięknych Jubileuszy.

Z życia Kościoła

1.Ogólnopolski obóz integracyjno – formacyjny stypendystów -studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

„Wymagajcie od Siebie” 9 – 15 lipca 2026 roku w Diecezji Płockiej

W dniach od 9 do 15 lipca br. w Płocku odbędzie się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do naszego miasta przybędzie około 650 studentów i wolontariuszy z całej Polski. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Stypendyści to zdolni, ale niezamożni młodzi ludzie wywodzący się z małych miejscowości, którzy dzięki wsparciu Fundacji mogą rozwijać swoje talenty oraz realizować naukowe pasje. Fundacja upamiętniając pontyfikat św. Jana Pawła II promuje nauczanie Papieża Polaka. Koordynuje ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego. Coroczne wydarzenie jest okazją do odczytania na nowo nauczania św. Jana Pawła II, a także zbiórki środków na realizację programu stypendialnego. Fundacja przyznanie także nagrody TOTUS TUUS dla osób i instytucji, które zainspirowane nauczaniem św. Jana Pawła II promują cywilizację miłości wyciągając pomocną dłoń do potrzebujących i zmarginalizowanych, a także dzieląc się ze swoimi czytelnikami, słuchaczami lub widzami wartościami chrześcijańskimi. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” we współpracy z Diecezją Płocką, Urzędem Miasta Płock oraz Województwem Mazowieckim przygotowała bogaty program spotkania. Niektóre jego punkty są otwarte dla wszystkich mieszkańców Płocka.

10 lipca (piątek) Inauguracja Obozu

W dniu inauguracji obozu zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 1100Eucharystia [Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP w Płocku] Wieczorem o 1930 zapraszamy na Spotkanie ze świadkami wiary – Łukasz Wilczyński (Open Doors) [Parafia św. Jadwigi w Płocku]. Tematem spotkania będą prześladowania chrześcijan na świecie.

12 lipca (niedziela) – Niedziela Świadectw

W niedzielne przedpołudnie, stypendyście odwiedzą płockie parafie, aby wyrazić wdzięczność za wsparcie corocznie okazywane podczas Dnia Papieskiego oraz w ciągu roku poprzez przekazywania 1,5% podatku dochodowego lub przez indywidualne wpłaty na konto Fundacji. Popołudniu na godz. 1600 zapraszamy na Spotkanie ze świadkami wiary – Sylwia Hazboun (Fundacja „Światło Wschodu”) [Kościół św. Stanisława Kostki -tzw. „Stanisławówka”]. Tematem spotkania będzie świadectwo życia małżeńskiego, a także los chrześcijan w Strefie Gazy.

Wieczorem na 1930 zapraszamy na Koncert Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” [Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP w Płocku]

13 lipca (Poniedziałek) Dzień Wyjazdowy

W poniedziałek na godz. 1000 zapraszamy na wspólną Eucharystia w Kościołach Stacyjnych: Kościół św. Stanisława Kostki w Płocku – Bursa Płocka, Internat Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku, Internat Zespołu Szkół Technicznych w Płocku; Kościół św. Jana Chrzciciela w Płocku – Dom Studenta „Wcześniak” i Dom Studenta Akademia Mazowiecka

2.Dzień skupienia dla Zelatorek i Zelatorów Kół Żywego Różańca. 25 lipca br., w godz. 1000 – 1400, w Sanktuarium w Czerwiński odbędzie się skupienie dla Zelatorek i Zelatorów Kół Żywego Różańca Diecezji Płockiej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą, po której odbędzie się konferencja formacyjna. Przewidziany jest również czas na zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania NMP oraz agapa przy ognisku. Gościem spotkania będzie ks. dr Jarosław Tomaszewski, Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Prośba do Zelatorek i Ich Zastępczyń o zgłoszenie udziału w spotkaniu do 12 lipca w kancelarii parafialnej lub u ks. Proboszcza.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.

         Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.