1. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym lipiec – sierpień czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 1530 – 1730. Nie jest czynna w sobotę.
  2. W poniedziałek – 1 lipca – przypadają imieniny Księdza Marianna Chaleckiego sdb. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
  3. Dnia 4 lipca przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tradycyjnie na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Dnia 5 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. z okazją do spowiedzi 700, 800, 1800. Nie ma Mszy św. o godz. 1630.
  5. Dnia 6 lipca przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Mszę św. o godz. 800. Taca przeznaczona będzie na kwiaty do kościoła.
  6. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc lipiec: O Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku.
  7. W dniach 12-13 lipca organizowana jest pielgrzymka do Matki Bożek Kodeńskiej. Odwiedzimy również takie miejsca jak Kostomłoty – parafię unicką, Pratulin – miejsce męczenników podlaskich oraz Grabarkę – miejsce pielgrzymek kościoła prawosławnego. Koszt pielgrzymki 420 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  8. W dniach 16-17 lipca organizowana jest akcja ekologiczna polegająca na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór tego sprzętu będzie miał miejsce 18 lipca o godz. 900. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie placówki misyjnej prowadzonej przez Księdza Marka Brulińskiego w Brazylii. Sprzęt składamy na placu przykościelnym przy pojemnikach na używaną odzież na misje.
  9. W niedzielę – 21 lipca – nastąpi poświęcenie aut po każdej Mszy św. Ofiary składany z tej okazji przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy.
  10. W dniach od 6 – 15 sierpnia będziemy gromadzić  się przy figurce matki Bożej o godz. 2045. W ten sposób będziemy wspierać naszą modlitwą pielgrzymujących do tronu Pani Jasnogórskiej. Możemy się też zapisać na Pielgrzymkę Duchową w Kancelarii Parafialnej. Ofiara za modlitewnik Pielgrzyma Duchowego dobrowolna.
Festiwal Campo Bosco 2024

Z życia parafii

W niedzielę – 23 czerwca 2024 roku Płocka Solidarność modliła się razem z nami, w intencji pomordowanych, internowanych w czerwcu 1976 podczas strajków pracowniczych, które przeszły w tamtym czasie przez całą Polskę. Mszy świętej o godz. 1200 przewodniczył Ksiądz Dyrektor i Proboszcz Wiesław Kania sdb. Homilie wygłosił Ksiądz Krzysztof Toczyski sdb. Kaznodzieja w swoim słowie przypomniał historię wydarzeń tamtych dni. Po Eucharystii przyszedł czas na krótką modlitwę i złożenie kwiatów przed pomnikiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przez przybyłe poczty sztandarowe oraz gości.

Modlitwa Płockiej Solidarności 2024

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.