• Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjny lipiec – sierpień będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych 15:30-17:30 . W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  • Dnia 6 lipca przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tradycyjnie na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • Dnia 7 lipca przypada Dzień Komunii Świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (pierwszy piątek miesiąca).
  • Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Włoch w dniach 5-15 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisać możemy się w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki dostępny jest na stronie internetowej i w kancelarii parafialnej.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w 33. Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki – Wilno w dniach 15-24 lipca 2023 r. Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem: Kto we łzach sieje, żąć będzie w radości (PS 126,5). Zapis ruszyły już od 19 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.
  • W niedzielę – 23 lipca – po każdej Mszy św. odbędzie się święcenie pojazdów. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
  • W dniach od 6 – 15 sierpnia będziemy gromadzić się przy figurce matki Bożej o godz. 20:45. W ten sposób będziemy wspierać naszą modlitwą pielgrzymujących do trony Pani Jasnogórskiej. Możemy się też zapisać na Pielgrzymkę Duchową. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Ofiara za modlitewnik Pielgrzyma Duchowego dobrowolna
  • Uroczystość pierwszej komunii świętej w roku 2024 odbędzie się 18 maja (sobota) o godz. 12:00. Natomiast o godz. 9:30 dzieci odnowią przyrzeczenia sakramentu Chrztu Świętego.
  • Ministranci naszej parafii pragną serdecznie podziękować za ofiary składane do puszek w niedzielę, 11 czerwca na wyjazd wakacyjny do Różanegostoku. Zebrana suma to 2442,11 zł. Wdzięczność naszą wyrazimy modląc się za naszych ofiarodawców u stup Matki Bożej Różanostockiej.

Z życia Kościoła

W dniu 28 czerwca delegacja z naszej parafii uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych śp. Księdza Jacka Wilczyńskiego sdb w Czerwińsku nad Wisłą. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Szymon Stułkowski Ordynariusz Diecezji Płockiej, homilię wygłosił Ksiądz Roman Wortolec sdb, a w ostatnią drogę na cmentarz odprowadził doczesne szczątki księdza Jacka Ksiądz Inspektor Tadeusz Jarecki sdb. Uroczystość zgromadziła wielu współbraci salezjanów z polskich inspektorii oraz z Włoch, księży diecezjalnych i siostry zakonne. Księdza Jacka żegnali parafianie, rodzina, przyjaciele oraz młodzież.

W dniach od 12 do 21 czerwca 2023 r. pielgrzymowaliśmy do sanktuariów maryjnych w Fatimie, Lourdes oraz do Santiago de Compostella – miejsca spoczynku św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa. Był to przepiękny czas nowych doświadczeń i niezwykłych przeżyć, czas modlitwy, śpiewu, wspólnych rozmów i spotkań, a zarazem czas na modlitwę indywidualną i spotkanie z Matką Bożą. Pielgrzymka przerosła oczekiwania nie tylko moje, ale i wszystkich uczestników. Były to bowiem wędrowne rekolekcje pełne wrażeń i niezwykłych przeżyć. Atmosfera w czasie pielgrzymki była wspaniała. Wyruszyliśmy z Płocka w poniedziałek 12 czerwca rano po Mszy Świętej i samolotem przez Monachium dotarliśmy do Lizbony, aby już autokarem udać się do Fatimy. Tu w roku 1917, w okresie od maja do października, 13 każdego z tych miesięcy, trzem pastuszkom objawiła się Matka Boża. Obecnie każdego roku przebywa tam ogromna liczba pielgrzymów z całego świata. Codziennie o zmroku przed bazyliką Matki Bożej Różańcowej, gdzie usytuowana jest niewielka Kapliczka Objawień – serce sanktuarium, wraz z pielgrzymami z całego świata o godzinie 21:30 uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej, a później przy blasku świec w procesji fatimskiej dają ogromne przeżycie. Oprócz Fatimy mieliśmy okazje do poznania niezwykle ciekawych miejsc: Braga; Santiago de Compostela, Oviedo; Lourdes; Burgas; Salamanka; Lizbona. Wrażenie zrobiło na nas położone u podnóża Pirenejów Narodowe Sanktuarium Francji. W 1858 r. miały tam miejsce słynne objawienia maryjne. Piękna Pani przekazała młodej dziewczynie Bernadecie Soubirous orędzie o nawróceniu. Atmosfera panująca w tym świętym miejscu jest niepowtarzalna, ukazuje niezwykły fenomen Lourdes. Nie sposób opisać przeżyć i doznań tam odczuwanych. Każdego dnia po południu odbywa się procesja eucharystyczna z chorymi, a wieczorem procesja różańcowa. Pielgrzymi niosą zapalone świece, śpiewają pieśń Ave Maria i odmawiają różaniec. Przy Grocie Objawień człowiek traci poczucie czasu, zatapia się w modlitwie i kontemplacji. Pielgrzymka ta pozostanie na stałe w naszej pamięci. Dzięki niej zostaliśmy niezwykle ubogaceni duchowo i wzmocnieni w wierze, nadziei i miłości. I tym bogactwem chcemy się dzielić z innymi. Dziękujemy serdecznie Księdzu Proboszczowi Wiesławowi Kani za zorganizowanie tak pięknej duchowo pielgrzymki. Msza św. dziękczynna zamówiona przez pielgrzymów zostanie odprawiona 28 lipca (piątek) o godzinie 18:00, a po Mszy św. spotkanie w kawiarence pod Aniołami.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.