1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 wraz z Płocką Solidarnością będziemy modlić się za ofiary Czerwca 1976.
 2. W poniedziałek – 24 czerwca – obchodzimy uroczystość Świętego Jana Chrzciciela. O godz. 1800 odprawi solenizant Ksiądz Jan Kurel sdb. Pamiętajmy o solenizancie w naszej modlitwie. W tym dniu oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Procesja z figurą wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym.
 3. W sobotę – 29 czerwca – obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z homilią  o godz. 700, 800 i 1800. Taca z tego dnia przeznaczona jest na świętopietrze.
 4. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc lipiec: O Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku.
 5. W dniach 12-13 lipca organizowana jest pielgrzymka do Matki Bożek Kodeńskiej. Odwiedzimy również takie miejsca jak Kostomłoty – parafię unicką, Pratulin – miejsce męczenników podlaskich oraz Grabarkę – miejsce pielgrzymek kościoła prawosławnego. Koszt pielgrzymki 420 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. W dniach 5-14.07.2024 r. organizowany jest obóz sportowy SALOS CAMP w Jastarni. Informacje na stronie www.saloscoronaplock.pl, na facebook Corona Płock oraz pod numerem telefonu 608 554 970.
 7. W dniach 16-17 lipca organizowana jest akcja ekologiczna polegająca na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór tego sprzętu będzie miał miejsce 18 lipca o godz. 900. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie placówki misyjnej prowadzonej przez Księdza Marka Brulińskiego w Brazylii. Sprzęt składamy na placu przykościelnym przy pojemnikach na używaną odzież na misje.
 8. W niedzielę – 21 lipca – nastąpi poświęcenie aut po każdej Mszy św. Ofiary składany z tej okazji przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy.
 9. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii w sobotę 24 maja na Mszy św. o godz. 1200. Natomiast na Mszy św. o godz. 930 dzieci Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego
 10. Festiwal Campo Bosco 22 – 25 sierpnia, to cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy pod koniec sierpnia przyjeżdżają do Czerwińska nad Wisłą, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać – w duchu św. Jana Bosko. W programie znajdują się m.in. modlitwy, panele, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i koncerty.
  Program: Na festiwalu funkcjonują 3 niezależne sceny:
  – strefa Normal – przeznaczona na spotkania z ciekawymi gośćmi,
  – strefa 18+, nazywana również sceną alternatywną, na której odbywają się kameralne występy i przedstawienia
  – scena główna, na której grane są najważniejsze koncerty.

Z życia kościoła

Festiwal Młodych odbędzie się w Medjugorie od 1 do 6 sierpnia. Całość programu Festiwalu Młodych przygotowana jest przez Ojców Franciszkanów pracujących w Sanktuarium Królowej Pokoju. Program obejmuje m.in. Wspólny udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; wejście i modlitwy na Podbrdo, Górze Objawień; w miarę możliwości spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą; Wykłady i świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Marsz Pokoju ulicami Medjugorie, czas poświęcony Wspólnocie CENACOLO; modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Wejście na Górę Kriżevac. Ponadto wyjazd na wypoczynek nad wodospadami Koćuša, wyjazd do zabytkowego Mostaru– miasta znajdującego się na liście UNESCO. Możliwość zakupienia ciekawych pamiątek. Wypoczynek nad morzem, rejs po Adriatyku – Fisch Picnic.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.