1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1730.
  2. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Za ten dar materialny składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Drodzy studenci płockich uczelni, zapraszamy Was w dzisiejszą niedzielę o godz. 1930 na Eucharystię w intencji jak najlepszych owoców zbliżającej się sesji egzaminacyjnej.
  4. W piątek – 21 czerwca – wspominany Świętego Alojzego Gonzagę zakonnika. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ksiądz Alojzy Gryszko sdb. Solenizant odprawi w tym dniu Mszę św. o godz.1800. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  5. W sobotę – 22 czerwca – w godz. od 1100 do 1700 odbędzie się dzień skupienia dla małżonków w parafii Świętego Stanisława w Dobrzykowie. Zapisy pod numerem telefonu 505 925 738.
  6. W dniach 12-13 lipca organizowana jest pielgrzymka do Matki Bożek Kodeńskiej. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł.
  7. W przyszłą niedzielę – 23 czerwca – na Mszy św. o godz. 1200 wraz z Płocką Solidarnością będziemy modlić się za ofiary Czerwca 1976.
  8. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii w sobotę 24 maja na Mszy św. o godz. 1200. Natomiast na Mszy św. o godz. 930 dzieci Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego
  9. Ksiądz Henryk Chibowski sdb zaprasza chętnych na Festiwal Młodych do Medjugorje Ludbreg – Medjugorje – Veprić – Makarska Riviera w dniach    29.07. – 08.08.2024 r. Koszt 880 zł + 310 EUR. Informacje i zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 695 590 930 mail: mswit7@wp.pl.
  10. W dniach 5-14.07.2024 r. organizowany jest obóz sportowy SALOS CAMP w Jastarni. Informacje na stronie www.saloscoronaplock.pl, na facebook Corona Płock oraz pod numerem telefonu 608 554 970.

Z życia parafii

1. We czwartek 6 czerwca 2024 r. po raz kolejny wyruszyliśmy na szlak pielgrzymkowy pod przewodnictwem księdza proboszcza i dyrektora Wiesława Kani sdb. Rozpoczęliśmy wcześnie skoro świt o 530. Gdy wyjechaliśmy z miasta zaśpiewaliśmy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Docierając do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Nowej Słupi, albo jak to woli Łysa Góra poznaliśmy historię tego miejsca opowiedzianą nam przez sympatyczną Panią Przewodnik. W południe uczestniczyliśmy we Mszy św.j koncelebrowanej. Po Eucharystii mieliśmy okazję na prywatną modlitwę. Nastąpił miły punkt naszych jednodniowych rekolekcji, a więc pyszny obiad. Po przywiązaniu ducha do Ciała wyruszyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej (Polskie Wilno), gdzie poznaliśmy historię tego miejsca oraz zawierzyliśmy nasze sprawy, rodziny w modlitwie różańcowej.

szlak pielgrzymkowy 2024

Wróciliśmy do Płocka pełni wdzięczności Panu Bogu i ludziom za przeżyty dzień.Za bezpieczną jazdę dziękujemy Firmie Rozmanowicz na czele z przesympatycznym Panem kierowcą Jackiem.

2. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i 33. rocznicę odwiedzin więzienia przez Jana Pawła II, 7 czerwca 2024 roku o godz. 1000 Ksiądz Szymon Stułkowski Biskup Płocki udzielił Sakramentu Bierzmowania sześciu osadzonym w Zakładzie Karnym w Płocku, w tym jednemu naszemu parafianinowi. Świadkami sakramentu byli członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz osoby posługujące. Do sakramentu kandydatów przygotował Ksiądz Kapelan Krzysztof Toczyski sdb.

Sakrament Bierzmowania w Zakładzie Karnym w Płocku

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.