• Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
  • W maju o godz. 20:45 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.
  • Nabożeństwa majowe dla młodych w każdy czwartek o godz. 19:00 w dolnym kościele. Zapraszamy.
  • W środę – 24 maja – obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. o godz. 18:00 oddamy hołd Matce Wspomożycielce i odbędzie się procesja wokół kościoła. Jeśli pozwoli pogoda.
  • W sobotę – 27 maja – organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennym. Wyjazd 8:30. Koszt 110 zł. (transport i obiad). Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę – 28 maja – zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym konkursie ciast i wypieków: „Dolce Ciacho”! Co trzeba zrobić? Wystarczy zrobić ciasto i przynieść je do kawiarenki, w godzinach 19:00-20:00. Po Mszy świętej o godz. 20:00 wybierzemy zwycięzcę.

Z życia Kościoła

Kochani Diecezjanie
W czasie naszego wędrowania ścieżkami wiary potrzebujemy chwil wspólnego świętowania i wyrażania radości z życia w naszych domach i rodzinach. „Ewangelia rodziny – jak napisał papież Franciszek – jest radością, która napełnia serce i całe życie” (por. Amoris laetitia, nr 200).
W takim duchu zapraszam serdecznie wszystkich Was, a szczególnie rodziny, dzieci i młodzież do przybycia do Płocka 28 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia pod hasłem „Czas na rodzinę” odbędzie się II Diecezjalne Święto Rodziny.
Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11:30 w Bazylice Katedralnej, podczas której przed relikwiami św. Zygmunta, patrona tego roku, otrzymamy specjalne papieskie błogosławieństwo.
Następnie utworzymy XI Marsz dla Życia i Rodziny i przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, gdzie w czasie festynu wyrazimy wdzięczność za dar miłości Bożej i ludzkiej. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji. Liczę na obecność wielu z Was w Grodzie Krzywoustego, by wspomnieć także nasze drogie mamy i wszystkie dzieci w dniach, w których obchodzą swoje święta.
Drugie wydarzenie, na które równie serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i dziadków, będzie miało miejsce w Płocku 31 maja br., w środę, o godz. 17:00. W przededniu Dnia Dziecka spotkamy się najpierw na modlitwie w Bazylice Katedralnej, a następnie w ogrodzie przy moim domu będzie okazja do integracji i zabaw.
Wszystkich moich Diecezjan otaczam modlitwą i pasterskim błogosławieństwem przez wstawiennictwo Królowej rodzin. Niech Zmartwychwstały nas wszystkich prowadzi!
† Szymon Stułkowski
Biskup Płock

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.