- W dzisiejszą niedzielę gościmy pana Adriana Pakułę, który dzieli się swoim świadectwem i objaśnia tematykę rekolekcji do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje rozpoczną się w naszej parafii 20.02.2025 r., zachęcamy do zakupu książek „Konsekracja Niepokalanemu Sercu Maryi”..
- Dziś na Mszach św. Pan Marek Kędziora promotor kultu Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, przybliża nam osobę i duchowe dziedzictwo Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Zachęcam do oglądania w naszym kościele wystawy o Błogosławionym Jerzym i nabywania oryginalnych nagrań 16 całych kazań Księdza Popiełuszki wydanych na płytach. Wystawę można będzie zwiedzać przez cały tydzień w górnym kościele.
- W poniedziałek – 17 lutego – spotkanie dla katechetów i liderów naszych wspólnot parafialnych po Mszy św. o godz. 1800 w kawiarence pod Aniołami.
- We wtorek i środę – 18 i 19 lutego – będzie brana miara dla dziewczynek na strój do komunii, według ustalonego harmonogramu. W tym miesiącu nie będzie spotkań. Następne spotkanie dla dzieci klas III będzie 9 marca po Mszy św. o godz. 1030, a 16 marca po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie dla klas IV.
- W sobotę – 22 lutego – w Święto Katedry św. Piotra Apostoła, przypada 94 rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku.
- W sobotę – 1 marca – obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” W tym dniu oddajemy hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom zbrojnego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski. 1 marca po Mszy św. o godz. 1800 złożymy kwiaty pod tablicą upamiętniającą Danutę Siedzikównę („Inkę”). Natomiast, dzieci złożą pod tablicą kwiaty 2 marca na Mszy św. o godz. 1030. Na te uroczystości zaprosiliśmy Księdza Józefa Ślazyka sdb, który w latach 1987-1989 pracował w naszej parafii. Obecnie jest proboszczem we Włoszech. https://tp.com.pl/artykul/don-giuseppe-z-gor-lazio/691794.
- Ciągle radujemy się feriami, karnawałem, śniegiem może mniej, ale już wkrótce, za niespełna miesiąc rozpoczniemy Wielki Post. Z nim nierozerwalnie związana jest nasza Wielkopostna Szkoła Wiary. Tym razem, mając na uwadze jubileusz powstania Diecezji Płockiej i zachęceni przez naszego Pasterza bp. Szymona, chcemy pochylić się nad Dziejami Apostolskimi, ponieważ ta księga pokazuje, „jak po Zesłaniu Ducha Świętego Kościół rodził się w ludzkich sercach, jak Dobra Nowina o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym przemieniała świat”. Nasi przodkowie od 950 lat pisali dzieje wiary na tej ziemi. Dziś my przejęliśmy to zadanie. Żyjąc wiarą i dzieląc się nią, jakby dalej piszemy Dzieje Apostolskie”. Zaprosiliśmy wyjątkowych prelegentów, naszych wykładowców, którzy nam opowiedzą o Dziejach Apostolskich, tych biblijnych jak i tych, które sami tworzymy w płockim Kościele. Ważne, byśmy my jako uczniowie, dopisali swoją obecnością. Zapraszamy (tekst ks. Marian).
- Przewodnik po Biblii to świetna forma poznawania Boga i głębszego przeżycia Wielkiego Postu. Zapraszamy w dni powszednie (w piątki „Drogi Krzyżowe”) o godz. 1730. Rozważania będzie prowadził Ksiądz Krzysztof Toczyski sdb.
- Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch w Roku Jubileuszowym 2025, w dniach 2-9.10.2025 roku. Zapisy u ks. Henryka Chibowskiego sdb. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
Okiem proboszcza
Drodzy parafianie i sympatycy Stanisławówki, dobiegły końca ferie. Mam nadzieję, że ten czas pozwolił na dobry odpoczynek i nabranie nowych sił. Dziękuję naszym wychowawcom, współbraciom salezjanom i animatorom za zorganizowanie wypoczynku w naszej parafii. Czas karnawału jest okazją nie tylko do zabawy, ale i momentem przygotowania się do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. W tym celu zapraszam wszystkich katechetów, księży, liderów i animatorów naszych grup parafialnych na spotkanie 17 lutego br. o godz. 1845 do Kawiarenki pod Aniołami. Zachęcam, by w tym Roku Jubileuszu w sposób szczególny zadbać o swój rozwój duchowy. Mam nadzieję, że nasze propozycje duszpasterskie będą w tym pomocne. Warto śledzić m.in. wydarzenia organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie Petroklezja. W ostatnich dniach mieliśmy spotkanie z zelatorkami naszej wspólnoty różańcowej. Dziękuję im za animację i troskę o modlitwę różańcową w naszej parafii. Obecnie jest 12 róż różańcowych. Zachęcam, aby dołączyć do żywego różańca i modlić się z nami. Pragnę podziękować wszystkim za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, życzliwość i otwartość.
Z darem modlitwy Ksiądz Sławomir Szczodrowski Proboszcz.
Z Życia Kościoła
- Jednym z duchowych owoców tego Roku Jubileuszu jest możliwość uzyskania odpustów zupełnych. Korzystać z nich będą wierni po nawiedzeniu miejsc ważnych na mapie diecezji. Na mocy dekretu wydanego przez Penitencjarię Apostolską w diecezji płockiej są to trzy kategorie świątyń:
Do pierwszej grupy należą sanktuaria diecezji płockiej: Bożego Miłosierdzia w Płocku, Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku, Matki Bożej Bolesnej w Oborach, Matki Bożej Łaskawej w Osieku, Matki Bożej – Matki Nadziei w Popowie, Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu, Matki Bożej Sierpeckiej w Sierpcu, Matki Bożej Skępskiej w Skępem, Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie, Matki Bożej Żuromińskiej w Żurominie. - Będą to też sanktuaria związane z kultem świętych w diecezji płockiej: św. Stanisława Kostki w Rostkowie, św. Antoniego Padewskiego w Ratowie (parafia pw. św. Rocha w Radzanowie), św. Rocha w Sadykrzu (parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem).
- Na liście wybranych kościołów znalazły się ponadto historyczne miejsca kultu: bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku, bazylika kolegiacka pw. Zwiastowania NMP w Pułtusku, kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rokiciu (najstarszy, 800-letni kościół parafialny w diecezji płockiej), kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła w Koziebrodach, kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu nad Wisłą oraz Kaplica pw. Dobrego Pasterza w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.
Łącznie jest to 19 świątyń. W Roku Jubileuszu można w nich uzyskać odpust zupełny: poprzez nawiedzenie i po spełnieniu odpowiednich warunków: spowiedź św., komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej „odpust ten mogą uzyskać wierni szczerze pokutujący i poruszeni miłością w okresie od 8 listopada 2024 do 6 stycznia 2026 roku. Mogą ofiarować go z własnego wyboru także za wiernych zmarłych pokutujących w czyśćcu”. Osoby w podeszłym wieku, chorzy, opiekujący się nimi i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą opuszczać domu, również mogą dostąpić odpustu zupełnego, jeśli wzbudzą „odrazę do jakiegokolwiek grzechu i zachowując intencję wypełnienia trzech zwyczajowych warunków, gdy tylko będzie to możliwe, będą łączyć się duchowo z nabożeństwami jubileuszowymi, a swoje modlitwy, cierpienia i trudy życia ofiarują miłosiernemu Bogu”. https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/w-19-swiatyniach-diecezji-plockiej-w-roku-jubileuszowym-mozna-uzyskac-odpust
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.