1. W dzisiejszą niedzielę głosi do nas Słowo Boże Ksiądz Marek Kowalski sdb z Ośrodka Misyjnego w Warszawie.
 2. Dziś na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 3. W niedzielę – 18 lutego – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci z rodzicami, które w tym roku odnowią przyrzeczenia Sakramentu Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele.
 4. W niedzielę – 18 lutego – na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania (kościół dolny).
 5. Dnia 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Obowiązuje nas post ścisły. Msze św. w Stanisławówce o godz. 700, 800, 1000, 1630, 1800, 1930. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
 6. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630, 1730 i 1930. Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1715. Kazania pasyjne głosi Ksiądz Sylwester Groń Salezjanin.
 8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej zaprasza do Akademii Wiary im. bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego. W programie cztery wykłady. Pierwszy, który wygłosi Biskup Płocki dr Szymon Stułkowski, odbędzie się 20 lutego br. o godz. 1845 w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Z wyrazami szacunku Witold Wybult
 9. W dniach 20 i 21 luty (wtorek, środa) odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół naszej parafii.
 10. W poniedziałek – 26 lutego – imieniny obchodzi Ksiądz Mirosław Hołownia sdb. Pamiętajmy o Solenizancie w naszej modlitwie.
 11. WATAHA pod Biało – Czerwoną. Ogólnopolski zespół wokalny mający na celu podtrzymywanie i kultywowanie wartości patriotycznych poprzez muzykę, spotkania z kombatantami i świadkami historii. Swoimi koncertami uświetnia liczne wydarzenia i uroczystości o charakterze patriotycznym, a nazwą oddaje hołd Żołnierzom Niezłomnym i wszystkim wspaniałym ludziom, którzy oddali swe życie za Ojczyznę. WATAHA zrzesza uzdolnioną wokalnie młodzież, dzieci i osoby dorosłe, które wykonują muzykę „patrio” włączając w jej repertuar zupełnie nowe aranżacje tradycyjnych utworów oraz autorskie piosenki w ciekawych np. rockowych aranżacjach. Pomysłodawcami Watahy są: Prezes Stowarzyszenia im. Gen. Bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, wiceprezes Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oficer Wojska Polskiego. Organizator Ogólnopolskiego Kongresu Patriotycznego, autor wystaw, publikacji o tematyce historycznej i artykułów o polskim podziemiu niepodległościowym Anna Szczepańska. Małgorzata Godlewska – kierownik muzyczny Watahy, śpiewaczka, wokalistka, pianistka i autorka utworów „patrio” takich jak np. „Dziś idę walczyć mamo”, „Kroniki” i in. „Złotousty’ Artur Staniszewski – Pan Czarodziej – 120 kg miłości i poczciwości – osoba, która rzeczy “niemożliwe i cuda” załatwia od ręki. W niedzielę – 25 lutego – po Mszy św. o godz. 1030 zespół da koncert. Następnie będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 1200.
 12. W czwartek – 29 lutego – zapraszamy do Kina Przedwiośnie na film Powstaniec 1863 o godz. 1800. Cena biletu 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 11 marca. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 11-13 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 700, 1000, 1800, 1930. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 1130 w dolnym kościele. Spowiedź odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę nie spowiadamy w niedzielę.

Z życia parafii

W Uroczystość Świętego Jana Bosko założyciela zgromadzenia Salezjańskiego oraz wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży, zostały poświęcone nowe tablice, które zawisły na naszym kościele. Upamiętniają one wszystkich zamordowanych, rozstrzelanych w obozach koncentracyjnych księży Salezjanów w czasie I i II wojny światowej. Poświecenia tablic, po wieczornej Mszy świętej, dokonał ksiądz Alojzy Gruszko sdb.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.