1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 1715. Kazania pasyjne głosi Ksiądz Sylwester Groń salezjanin.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii odbędzie się 22 marca (piątek) po Mszy św. o godz. 1800. Przejdziemy z placu przykościelnego aleją Jachowicza, ulicami Obrońców Płocka, Księdza Lasockiego, Dworcową i aleją Jachowicza wrócimy na plac przykościelny.
  3. W dzisiejszą niedzielę organizowany jest kiermasz świąteczny w salach Petroklezji pod plebanią w godzinach 800-1330 oraz 1800-2100.
  4. W naszym sklepiku są do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny, w cenie 8 zł. Poprzez ich zakup wspieramy bliźnich potrzebujących wsparcia materialnego.
  5. We wtorek – 19 marca – obchodzimy uroczystość Świętego Józefa.
  6. W dniach 12 – 14 kwietnia 2024 roku organizowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, w której znajduje się ołtarz Matki Bożej Słuchającej i dróżki Matki Bożej i Męki Pana Jezusa, razem 28 stacji, do Muzeum Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Muzeum i Park w Łańcucie. Koszt 500 zł od osoby, który obejmuje: przejazd, ubezpieczenie n/w, bilety wstępu do muzeum i przewodników, 2 noclegi i 2 obiadokolacje i 2 śniadania. Zapisy pod numerami telefonu: ks. Mirosław Hołownia sdb 602 571 573 i Danuta Ilińska 796 613 879. Serdecznie zapraszamy.
  7. W dniach 4-15 października 2024 roku organizowana jest pielgrzymka do Turcji szlakiem Świętego Pawła. Program pielgrzymki dostępny jest w kancelarii parafialnej. Zapisy w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem telefonu 602 571 573. Przy rezerwacji wpłacamy zaliczkę 1 500 zł.

Z życia parafii

  1. W niedzielę -11 lutego odbyła się w naszej parafii niedziela misyjna. Na rzecz misji salezjańskich zebraliśmy kwotę 6 660 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
  2. Pragniemy poinformować parafian, iż w dniu 18 lutego po uprzednim przygotowaniu i rekolekcjach Ksiądz Biskup Szymon Stułkowski udzielił błogosławieństwa i mianował naszego Pana Kościelnego Tomasza Szafarzem Nadzwyczajnym Komunii Świętej. Życzymy błogosławieństwa Bożego w tej odpowiedzialnej posłudze.
  3. W dniu 7 marca odbyła się pielgrzymka autokarowa, z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca do Częstochowy oraz Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Gidlach. O godz. 600 wyruszyliśmy na nasz szlak pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Wiesława Kani sdb. Rozpoczęliśmy nasz dzień odśpiewaniem godzinek ku czci Niepokalanej Maryi Panny. Gdy już przekroczyliśmy progi Jasnej Góry, odprawiliśmy Drogę Krzyżową, następnie uczestniczyliśmy w Mszy św. koncelebrowanej u stóp naszej Matki i Królowej pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Adriana Galbasa gdzie, modliliśmy się szczególnie o dobre owoce naszych rekolekcji wielkopostnych. Kolejnym naszym celem na naszej pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach prowadzonych przez Ojców Dominikanów. Wieczorem wróciliśmy do Płocka trochę zmęczeni, ale pełni radości i ducha modlitwy
  4. Zakończyliśmy rekolekcje  wielkopostne,  które  trwały  od niedzieli  do  środy  10-13.03.2024r. Przewodnikiem naszych rekolekcji był kapelan szpitala na Winiarach oraz wicedyrektor poradni psychologiczno – pedagogicznej Metanoia w Płocku Ksiądz Jakub Kępczyński. Myślą przewodnią rozważań było Być w kościele obecnym we wspólnocie oraz Weź swój krzyż i mnie naśladuj. Bardzo dziękujemy księdzu rekolekcjoniście za trud głoszenia słowa Bożego przez te dni.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.