• W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15. Kazanie pasyjne wygłosi ks. Alojzy Gryszko sdb.
 • W dniu dzisiejszym, w naszej parafii będziemy gościmy Siostry Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (Siostry Pasjonistki). Siostry przybyły z Warszawy i Płocka, aby podzielić się z nami, świadectwem życia swojej Założycielki, Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej, która zmarła w opinii świętości w 1946 roku i aktualnie trwa jej proces beatyfikacyjny w Rzymie.
 • W sklepiku parafialnym są do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc kwiecień: Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • We wtorek – 28 marca – Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na godz. 16:00 do salki Wspólnoty na I piętrze na spotkanie członków WKC i chętnych parafian. Tematem wykładu będzie Jedność z Jezusem Ukrzyżowanym i Opuszczonym. Wykład będzie prowadziła siostra Teresa Świderska – Animator Diecezjalny WKC z Warszawy.
 • W piątek – 31 marca – na Mszy św. o godz. 18:00 oddamy hołd św. Janowi Bosko. Po Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.
 • Dnia 1 kwietnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00.
 • Zwyczajem lat ubiegłych Wspólnota Krwi Chrystusa będzie rozprowadzała w niedzielę Palmową własnoręcznie wykonane palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę Świątyni Krwi Chrystusa w Częstochowie i Świątyni Miłosierdzia Bożego w Płocku. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 • W niedzielę – 2 kwietnia – zapraszamy na Kiermasz Świąteczny. W sali Petroklezji (pod plebanią) będzie można nabyć drobne upominki o tematyce świątecznej, oczywiście wszystkie będą rękodziełem. Tym bardziej zachęcamy do tego, by wejść i zainteresować naszymi stoiskami. Kiermasz będzie czynny w godzinach: 8:00-14:00 oraz 18:00-21:30.
 • W niedzielę palmową – 2 kwietnia – Oratorium będzie rozprowadzać świąteczne babeczki, które będzie można włożyć do święconki. Zachęcamy do ich nabywania. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dzieci i młodzież z Oratorium.
 • Święte Triduum Paschalne
  • 6 kwietnia Wielki Czwartek. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Adoracja będzie trwała do 21:00. Nie ma Mszy św. rano. Taca przeznaczona dla ubogich. W tym dniu będziemy dziękować Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii.
  • 7 kwietnia Wielki Piątek. O godz. 17:15 Droga Krzyżowa. O godz. 18:00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej. Taca przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu nie ma Mszy świętej, obowiązuje post ścisły.
  • 8 kwietnia Wielka Sobota. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:00. Przynosimy ze sobą świece. Święcenie pokarmów od godz. 7:00 do 17:00.
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę okazja do Spowiedzi Świętej w dolnym kościele od godz. 7:00 do 17:00.
 • Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 rano. Nie ma Mszy św. o godz. 20:00 w pierwszy i drugi Dzień Wielkanocy.

Z życia parafii

W dniu 11 marca 2023 r. w Płońsku odbył się Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego Diecezji Płockiej. Salezjańską Organizację Sportową SALOS – Płock reprezentowały zawodniczki w trzech kategoriach wiekowych i zdobyły na tym turnieju cztery medale: trzy złote i jeden srebrny. Medale w kategoriach najmłodszych zdobywali: Amelia Ciulińska I miejsce w kat. 2012-2013 , Lena Wiśniewska w kat. 2014 i mł., natomiast Maja Stańczak I miejsce w kat. 2007-2010.
Gratulujemy naszym zawodniczkom i dziękujemy rodzicom, którzy zawieźli swoje dzieci na ten turniej. Naszą wdzięczność kierujemy do Wszechmogącego i Miłosiernego Boga, który błogosławi naszemu wychowaniu młodzieży poprzez sport oraz do Wspomożycielce Wiernych i Świętemu Księdzu Bosko, którzy opiekują się naszą organizacją.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.