• Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 • W maju o godz. 20:45 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.
 • W poniedziałek – 8 maja – obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i patrona Diecezji Płockiej. Po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Zelatorek Żywego Różańca, w kawiarence.
 • We wtorek – 9 maja – od godz. 16:30 do 17:30 w górnym kościele próbna spowiedź przy konfesjonale dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
 • We wtorek – 9 maja – o godz. 18:45 w górnym kościele I próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  W środę – 10 maja – o 18:45 odbędzie się próba ze świadkami bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców w piątek o godz. 16:00 w górnym kościele.
 • W niedzielę 21 maja 2023 r. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie i na Jasną Górę. Plakat i program pielgrzymki znajduje się w gablocie Wspólnoty. Wyjazd z parkingu przy naszej parafii o godzinie 5:00. Powrót około godziny 21:00 wieczorem. Koszt 100,00 zł od osoby.
  Zapisy pod numerami tel. 796-613-879 i 515-390-137.

Z życia parafii

 1. Wspólnota Domowego Kościoła
  Już od samych początków chrześcijaństwa mianem domowego kościoła określano rodziny. Opiera się on na przekonaniu, że sposób przeżywania naszej wiary w rodzinach, wspólnotach czy parafiach, pozwala skutecznie zmieniać świat. Każde działanie, jakie podejmujemy, powinno być oparte na pokornej modlitwie.
  Co to jest kościół domowy i jakie są jego zadania?
  Mianem Kościoła Domowego nazywa się rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie. Inna nazwa to Oaza Rodzin. Jest to małżeńsko-rodzinna formacja świeckich działających w Kościele. Stanowi jeden z ważnych nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Co istotne, Domowy Kościół pozostaje zawsze otwarty na współpracę z innymi ruchami.
  Domowy kościół — co go wyróżnia?
  Jest to ruch religijny, który szczególny nacisk kładzie na duchowość małżeńską, co oznacza nieustanne dążenie do życia w bliskości z Bogiem, w jedności ze współmałżonkiem. Małżonkowie, którzy spotykają się w Kościele Domowym, otwierają się na obecność Chrystusa poprzez podejmowanie nauczania Sługi Bożego ks. prof. Franciszka Blachnickiego.
  Funkcjonowanie Kościoła Domowego.

  Działa on przy parafiach. Rodziny, które należą do Domowego Kościoła, spotykają się w tzw. kręgach, które składają się z od 4 do 7 małżeństw. Odbywa to się zawsze w domu jednego z nich. Jednocześnie jedno z małżeństw staje się parą animatorską, a nad przebiegiem takich spotkań czuwa ksiądz moderator. W takiej formacji małżeństw bardzo duże znaczenie mają rekolekcje.
  Główne założenia Domowego Kościoła w ramach Ruchu Światło-Życie prezentują się następująco:
  rodzina jako Kościół Domowy, dowartościowanie małżeństwa, rodzina jako katechumenat, rodzina jako wspólnota. Osoby należące wraz z małżonkiem do takiej formacji małżeńskiej wskazują, że krąg jest podporą i wsparciem w codziennym życiu, a także w świadczeniu o Bogu. Sakramentalny związek małżeński pozwala na budowanie wspólnej relacji z Bogiem i przekazywanie przykładu i świadectwa dzieciom. Istotna jest codzienna modlitwa — poranna i wieczorna, czytanie Pisma Świętego, a także rozmowy małżeńskie. Dobre zrozumienie siebie nawzajem i życie według słowa Bożego sprawia, że rodzina staje się Bogiem silna i obecne jest w niej szczęście oraz miłość. Mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę poprzez sakrament małżeństwa. Później dołączają do niego dzieci, które wychowywane są w duchu chrześcijańskim.
  Jeśli pragniesz przystąpić do Wspólnoty Domowego Kościoła lub dowiedzieć się więcej zgłoś się osobiście, zadzwoń lub napisz Ksiądz Mirosław Hołownia tel. 602 571 573 lub email: miruchna@interia.pl
 2. Tradycyjnie, 28 kwietnia br. sprzed Stanisławówki wyruszyła XVII Pieszą Pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molii.
  30 osobowa grupa, pod przewodnictwem Księdza Jacka Woźniaka sdb oraz Pana Witolda Wybult przewodniczącego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, dotarła na pieszo do relikwii św. Joanny Beretty Moli patronki rodzin. Pielgrzymka zakończyła się uroczystą Mszą świętą w kościele św. Jakuba w Płock-Imielnicy o godzinie 18:00.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.