- We wtorek – 30 kwietnia – na Mszy św. o godz. 1800 oddamy hołd Świętemu Janowi Bosko. Na Mszy św. będziemy modlić się za dobrodziejów salezjańskich.
- W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 1730.
- Zapraszamy na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w miesiącu maju 2045.
- Dnia 2 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tradycyjnie na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
- W piątek – 3 maja – przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 1930. W tym dniu przypada też pierwszy piątek miesiąca, Ksiądz Mirosław i Ksiądz Sylwester odwiedzą chorych w ich domach.
- W sobotę – 4 maja – przypada wspomnienie Świętego Floriana Męczennika. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Mszę św. o godz. 800Taca przeznaczona będzie na kwiaty do kościoła.
- Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii odbędzie się w sobotę 18 maja i godz. 1200. O godz. 930 na Mszy św. dzieci odnowią przyrzeczenia Sakramentu Chrztu Świętego.
Z życia kościoła
Historia nabożeństwa majowego.
Korzenie tego nabożeństwa sięgają początków V w., kiedy na Wschodzie zaczęto śpiewać pieśni ku czci Matki Bożej. Na zachodzie zaczęto gromadzić się pod figurami Najświętszej Matki na przełomie XIII/XIV wieku. Ojcem nabożeństw majowych w formie zbliżonej do tej, którą znamy dzisiaj, jest żyjący na przełomie XVII i XVIII wieku jezuita o. Ansolani. Gromadził wiernych w kaplicy królewskiej na koncertach poświęconych Bożej Rodzicielce, a na końcu błogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem. W 1859 roku papież Pius IX zatwierdził obecnie istniejącą formę nabożeństwa, która składa się z Litanii Loretańskiej, nauki kapłana i błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Litania Loretańska sięga swoich początków XII wieku. Modlitwę poszczególnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny zaczęto propagować szczególnie w Loreto, miasteczku we Włoszech. Z czasem papież zakazał samowolnego dodawania wezwań i tak powstała jedna litania. Zmian lub dodawanie tytułów Matki Bożej dokonywano wraz z ważnymi wydarzeniami historycznymi świata (np. po zwycięstwie pod Lepanto papież Pius V dodał inwokację „Wspomożenie wiernych”), Kościoła (w trakcie Soboru Watykańskiego II papież Paweł VI wpisał w litanię wezwanie „Matko Kościoła”), a także zatwierdzeniami dogmatów. Ponadto w 1908 roku Episkopat Polski dostał zgodę na włączenie w litanię loretańską wezwania „Królowo Korony Polski”, po drugiej wojnie światowej „Królowo Polski”. Oddajmy się pod opiekę Matki Najświętszej w tym szczególnie poświęconym Jej miesiącu. Modląc się litanią, wzywamy Jej imienia i prosimy, aby ta modliła się za nami do Boga. Prosimy ją, aby ona uczyła nas ufności i wiary.
Z życia parafii
Dnia 24 kwietnia 2024 roku dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Księdza Jana Twardowskiego razem z ks. Bogdanem Kosteckim – swoim katechetą mieli okazję zwiedzić klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który mieści się na Starym Mieście w Płocku. Obecnie trwa tam rozbudowa Sanktuarium, w którym miało miejsce pierwsze objawienie. Naszą grupę oprowadziła siostra Miriam, która w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o dzieciństwie, dorastaniu, powołaniu i misji św. Siostry Faustyny oraz o historii Sanktuarium.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.