• Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy o godz. 17:30.
 • W dzisiejszą niedzielę zbierane są ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej, z okazji święta Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujmy za czyniących pokój.” Tegoroczne świętowanie zyskało szczególny charakter. W sobotę – 3 czerwca – w Świątyni spotkały się środowiska harcerskie, które dziękowały za ustanowienie, 20 lat temu bł. Stefana Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego. Z kolei w niedzielę – 4 czerwca – podczas kulminacji obchodów, relikwie męczennika z Dachau, zostaną umieszczone pośród innych świętych i błogosławionych, których czcimy już w Wilanowie.
  Centralnym punktem święta będzie Eucharystia dziękczynna o godz. 12:00 z udziałem Przedstawicieli Episkopatu Polski i Władz Rzeczypospolitej.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypada 8 czerwca. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 (procesja) i 18:00. Proszę o zorganizowanie ołtarzy wspólnoty: Kościoła Domowego, Krwi Chrystusa, Salezjanów Współpracowników i Pracownię Komputerową Matusi Małgorzaty.
  Nie będzie Mszy św. o godz. 20:00.
  Planowana trasa procesji Bożego Ciała: z placu przykościelnego Stanisławówki przejście przez Aleję Stanisława Jachowicza na ulicę Obrońców Płocka 1920 roku. Następnie skręt w prawo w ulicę ks. Ignacego Lasockiego, skręt w prawo w ulicę Dworcową, dojście do Alei Jachowicza i powrót na plac przykościelny Stanisławówki.
 • W piątek – 9 czerwca – przypada 4. rocznica święceń biskupich J.E. Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Naszym Pasterzu.
 • W niedzielę – 11 czerwca – po Mszach Świętych ministranci oraz drużyna parafialna BOSCY Płock będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny do Różanegostoku.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i zapewniamy o modlitwie u stóp Matki Bożej Różanostockiej.
 • Oratorium organizuje półkolonie dla dzieci w terminie 10-14.07.2023r. Karty zgłoszeniowe do odbioru w Oratorium od wtorku do soboty w godz. 16-19. Zgłoszenia tylko do 18 czerwca.
  Więcej informacji pod numerem telefonu +48 608-554-970 lub e-mailu savioratorium@gmail.com.

Z życia parafii

 1. W sobotę – 20 maja – odbyła się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  Po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego przyjęło do swego serca 128 dzieci.
  Natomiast 154 dzieci odnowiło Przyrzeczenia Sakramentu Chrztu Świętego.
 2. W sobotę 27 maja w przeddzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem księdza Dyrektora i Proboszcza Wiesława Kani odbyła się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia – Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. Wyruszyliśmy z modlitwą na ustach śpiewając Godzinki ku czci Maryi Panny oraz odmawiając różaniec.
  Gdy dotarliśmy na miejsce sympatyczna pani przewodnik opowiedziała nam historię tego cudownego miejsca, pokazując nam kaplicę wraz z wizerunkiem Matki Bożej. Po wspólnej modlitwie różańcowej udaliśmy się do kościoła na Eucharystię połączoną z odmówieniem koronki do miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej przyszedł czas przywiązać duszę do ciała.
  Po pysznym obiedzie nadszedł czas na powrót do Płocka napełni modlitwą i wrażeniami po pobycie w domu Matki Bożej.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.