Dnia 30 sierpnia b.r. grupa parafian wraz z księdzem Sylwestrem w liczbie 60 osób wyruszyła na kolejną w tym roku pielgrzymkę po polskich sanktuariach. Tym razem zawitaliśmy na Kujawy. Pierwszym punktem naszej pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Ostrowąsie. Tu w miejscowym kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Radosnej – Pani Kujaw. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej przez ks. Sylwestra i miejscowego proboszcza i powierzaliśmy Matce Bożej Ostrowąskiej sprawy naszej ojczyzny, parafii i pielgrzymów. Jest to jedyne miejsce w Polsce i w Europie, w którym na tafli jeziora można podziwiać obraz Matki Bożej. W tym sanktuarium znajduje się niezwykły pomnik Św. Jana Pawła II. Postać papieża zachęca do nawiedzenia placu modlitwy, przy przepięknie wykonanych 20 stacjach Drogi Różańcowej.

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było małe miasteczko Nieszawa. Odwiedziliśmy późnogotycki kościół z XV wieku pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej. Szczególnie zachwycił nas wspaniały barokowy wystrój, piękna droga krzyżowa, obrazy, rzeźby oraz wspaniały ołtarz główny. Po zwiedzeniu kościoła i zapoznaniu się z jego historią, oraz z historią tej miejscowości, odbyliśmy krótki rejs promem po Wiśle.

Następnie udaliśmy się do Zespołu Klasztoru Pofranciszkańskiego, w którym zjedliśmy przepyszny obiad, zwiedziliśmy remontowany Kościół oraz wystawę poświęconą Św. Maksymilianowi Kolbe. Ostatnim punktem naszej pielgrzymki był Ciechocinek, w którym podziwialiśmy piękne dywany kwiatowe, oraz odpoczęliśmy po trudach pielgrzymowania. Umocnieni Bożym Słowem i Eucharystią oraz wdzięczni Panu Bogu i organizatorom pielgrzymki (parafia i Wspólnota Krwi Chrystusa) szczęśliwie wróciliśmy do Płocka.