W naszej parafii od czwartku 15 września gościł ks. Jacek Wilczyński były dyrektor i proboszcz naszej wspólnoty salezjańskiej w Płocku. W tych trzech dniach – świętowanych jako Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, nam drogi gość i przyjaciel parafii, przybliżał osobę naszego Patrona.

Ksiądz Jacek  poprzez wspólną Adorację i homilię każdego dnia przedstawiał nam młodzieńca, który przez swoje krótkie życie potrafił wybierać między światem a wiecznością, bogactwem materialnym a bogactwem duchowym, udowadniał że życie Stanisława Kostki jest wciąż aktualne i możliwe do naśladowania we współczesnym świecie przez nasze dzieci i młodzież. Poprzez codzienną nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, mogliśmy zauważyć łączność i oddanie Stanisława Kostki w matczyną opiekę Maryj.

Jako wyraz naszej wdzięczności za dar św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, w niedzielę w liturgiczne wspomnienie świętego, o godzinie 12.00 została odprawiona msza święta odpustowa przez naszego drogiego gościa księdza Jacka. Na zakończenie liturgicznego świętowania, kapłani i wierni uczestniczyli w procesji wokół kościoła z Jezusem Eucharystycznym a na koniec odśpiewano Te Deum Laudamus – Ciebie Boga wychwalamy –  za piękne świadectwo wiary Stanisława Kostki, jakże wzruszające i pełne wdzięczności słowa księdza Jacka i całe zgromadzenie wiernych.

Po Mszy Świętej uroczystości zostały kontynuowane na boisku przy kościele w formie pikniku rodzinnego z różnymi atrakcjami dla dzieci i młodzieży.