1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 1715. Kazania pasyjne głosi Ksiądz Sylwester Groń salezjanin.
  2. W naszym sklepiku są do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny, w cenie 8 zł. Poprzez ich zakup wspieramy bliźnich potrzebujących wsparcia materialnego.
  3. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc kwiecień: W tym miesiącu będziemy modlić się za polecanych w wypominkach.
  4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nastąpi zmiana czasu. Przesuniemy zegary o godzinę do przodu, na czas letni.
  5. Święte Triduum Paschalne

  28 marca Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej Liturgię rozpoczniemy o godz. 1800. Nie ma Mszy św. rano. Taca przeznaczona dla ubogich. W tym dniu będziemy dziękować Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii. Do naszej katedry zapraszamy na liturgię o godz. 1000.

  29 marca Wielki Piątek Męki Pańskiej. O godz. 1715 Droga Krzyżowa. O godz. 1800 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej. Taca przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu nie ma Mszy świętej, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

  30 marca Wielka Sobota Wigilia Paschalna. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900. Przynosimy ze sobą świece. Święcenie pokarmów od godz. 700 do 1700. Ofiary zbierane podczas pokarmów przeznaczymy na potrzeby naszej świątyni.

  W Wielki Piątek i Wielką Sobotę okazja do Spowiedzi Świętej w dolnym kościele od godz. 700 do 1700.

  1. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 600 Nie ma Mszy św. o godz. 1930 w pierwszy i drugi Dzień Wielkanocy.
  2. W dniach 12 – 14 kwietnia 2024 roku organizowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, w której znajduje się ołtarz Matki Bożej Słuchającej i dróżki Matki Bożej i Męki Pana Jezusa, razem 28 stacji, do Muzeum Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Muzeum i Park w Łańcucie. Koszt 500 zł od osoby, który obejmuje: przejazd, ubezpieczenie n/w, bilety wstępu do muzeum i przewodników, 2 noclegi i 2 obiadokolacje i 2 śniadania. Zapisy pod numerami telefonu: ks. Mirosław Hołownia sdb 602 571 573 i Danuta Ilińska 796 613 879. Serdecznie zapraszamy.
  3. W dniach 4-15 października 2024 roku organizowana jest pielgrzymka do Turcji szlakiem Świętego Pawła. Program pielgrzymki dostępny jest w kancelarii parafialnej. Zapisy w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem telefonu 602 571 573. Przy rezerwacji wpłacamy zaliczkę 1 500 zł.

Z życia kościoła

Modlitwa za życie, zwłaszcza osób nienarodzonych, w naszych czasach nabiera coraz większego znaczenia. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku w kalendarzu liturgicznym wypada w dniu 8 kwietnia, jest związana w naszych parafiach i wspólnotach z dniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serca. Duchowa Adopcja skutecznie leczy zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarą w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Każda osoba świecka może podjąć się duchowej adopcji. Trzeba tylko złożyć przyrzeczenie, które dotyczy jednego dziecka. Duchową adopcję można odjąć w dowolnym terminie. Tradycją jest przyjmowanie duchowej adopcji w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Osoby, które wezmą w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jest tylko Bogu wiadome, zobowiązane są przez 9 miesięcy, każdego dnia odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego i tajemnicę różańca o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po jego urodzeniu
W tym roku Kościół przeżywa Dzień Świętości życia dnia 8 kwietnia /poniedziałek/. Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzecznie Duchowej Adopcji, mogą to uczynić uroczyście w naszym Kościele podczas Mszy świętej dnia 8 kwietnia o godzinie 1800. Należy przyjść wcześniej aby wypełnić formularz przyrzeczenia. Gorąco zapraszamy parafian do podjęcia tej pobożnej praktyki życiowej.

Z życia parafii

W niedzielę – 7 kwietnia – przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tą niedzielę wprowadzimy uroczyście do naszej parafii, relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Słowo Boże wygłosi do nas Ksiądz Jarosław Wąsowicz sdb, który był postulatorem w procesie beatyfikacyjnym Rodziny Ulmów. W 1995 r. Wiktoria i Józef Ulmowie zostali uhonorowani pośmiertnie tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W 2010 r. prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.