1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1730.
  2. W dzisiejszą niedzielę – ministranci zbierają ofiary do puszek na swój wspólny wakacyjny wyjazd do Tolkmicka nad Zalew Wiślany. Chcemy w ten sposób podziękować im za sumienną, oddaną i pełną zaangażowania służbę przy Ołtarzu Chrystusa. Niech wyraz naszej wdzięczności obróci się w ofiary złożone do puszek. W imieniu Ministrantów składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W czwartek 6 czerwca – organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Relikwii Świętego Krzyża. Koszt 150 zł (transport, obiad, ubezpieczenie przewodnik). Wyjazd godz. 530. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  4. Dnia 7 – 8 czerwca 1991 r. św. Jan Paweł II odwiedził Miasto Płock. Aby uczcić kolejną rocznicę pobytu papieża Polaka w naszym mieście zapraszamy 7 czerwca na godz. 1700 na Plac Celebry Papieskiej 1 (przy Orlen Arenie).
  5. W czwartek – 6 czerwca – na Mszy św. o godz. 1800 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. (pierwszy czwartek miesiąca)
  6. W piątek – 7 czerwca – przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi na Mszy św. o godz. 700, 800, od godz. 1600 spowiedź dla dzieci i Msza św. dla dzieci o 1630, i o godz. 1800.
  7. W sobotę – 8 czerwca – mamy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc czerwiec: Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne do służby w kościele.

Z życia parafii

24 maja to we wspólnocie salezjańskiej i parafialnej Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Uroczystej Mszy świętej o godzinie 1800 przewodniczył i słowo Boże wygłosił Księdza Alojzy Gryszko salezjanina. Po Eucharystii uczciliśmy Matkę Bożą poprzez hołd i procesję z jej figurą. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej pięknej uroczystości.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.