1. W dzisiejszą niedzielę homilie głosi Ksiądz Dariusz Mikołajczyk Dyrektor Wspólnoty Salezjańskiej z Mińska Mazowieckiego.
  2. W dniu dzisiejszym – na prośbę Biskupa Szymona, taca przeznaczona jest na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Za ten dar materialny składy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W środę – 31 stycznia – obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko. Z myśli ks. Bosko:

„… Dbajcie w szczególny sposób o dzieci, chorych, starszych i biednych a zasłużycie sobie na Błogosławieństwo Boże i szacunek ludzi …”

„… Najlepszą rzeczą jaką można uczynić na świecie jest sprowadzić zagubione dusze na drogę cnoty, wiodącą do Boga …”

„… Bądź zdolny upokorzyć się w każdym działaniu jeśli ma to służyć zbawieniu dusz …”

  1. W piątek – 2 lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w Stanisławówce z poświęceniem świec o godz. 700, 800, 1000, 1630 i 1800. Tego dni przypada światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary z tacy przeznaczymy na zakony klauzurowe. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. W sklepiku parafialnym możemy nabyć gromnice.

Msza św. w katedrze o godz. 1030.

  1. Dnia 3 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Mszę św. o godz. 800. Taca przeznaczona jest na kwiaty do kościoła.
  2. Wspólnota Sióstr Pasjonistek serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą zgłębiać prawdy wiary oraz noszą w swym sercu pragnienie uwielbienia Jezusa Eucharystycznego, na czuwania modlitewne, które odbywają się w kaplicy domu zakonnego przy ul. Sienkiewicza 24 w Płocku.
  3. W sobotę – 3 lutego – zapraszamy do kina Przedwiośnie, na godz. 1400 na film pod tytułem „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć.” To fabularna kostiumowa produkcja o bohaterskich francuskich katolikach, którzy w czasach krwawego terroru Rewolucji Francuskiej wzniecili wielkie ludowe powstanie w obronie wiary i Kościoła, umieszczając na swoich sztandarach wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt biletu 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  4. W dniach 25 czerwca – 4 lipca 2024 roku organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł. Zapisy do 5 lutego 2024 roku.
  5. Kochani parafianie oraz sympatycy dzieła Salezjańskiego na Stanisławówce! Ksiądz Henryk Chibowski sdb organizuje Pielgrzymkę na FESTIWAL MŁODYCH W MEDJUGORJE w dniach 29.07.2024 – 08.08.2024. Więcej informacji na plakacie. Zapisy u księdza Henryka Chibowskiego pod nr telefonu +48 608 554 970 lub mailem chibowski@gmail.com Serdecznie zapraszamy!
  6. W niedzielę – 25 lutego – na Mszy św. o godz. 1200 zostanie odsłonięte Serce dla Inki. To ogólnopolska akcja, która ma upamiętnić bohaterską sanitariuszkę Armii Krajowej – Danutę Siedzikównę ”Inkę”. Serce powstanie ze srebra ofiarowanego od wiernych. Z ofiarowanego srebra powstanie – Serce dla Inki. W jego środku znajdzie się ziemia z grobu Danuty Siedzikówny. Złom srebrny możemy składać w Kancelarii Parafialnej.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.