1. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630, 1730 i 1930. Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1715. Kazania pasyjne głosi Ksiądz Sylwester Groń salezjanin.
  3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 11 – 13 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 700, 1000, 1800, 1930. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 1130 w dolnym kościele. Spowiedź odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę, nie spowiadamy w niedzielę. Rekolekcje głosi Ksiądz Jakub Kępczyński Kapelan Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach. W czasie rekolekcji Kancelaria Parafialna czynna tylko popołudniu w godz. 1530-1730. Taca z wtorku i środy przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty.
  4. W naszym sklepiku są już do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny, w cenie 8 zł. Poprzez ich zakup wspieramy bliźnich potrzebujących wsparcia materialnego.
  5. Marzec w Kościele Katolickim przeżywany jest jako miesiąc poświęcony św. Józefowi. Szczególnym nabożeństwem do św. Józefa wyróżniała się św. Teresa. Oto jej słowa: „Niechże będzie, jaka chce łaska, której potrzebujemy, jeżeli się tylko udamy po nią do św. Józefa, niezwłocznie wysłuchani będziemy. Jakże wielkie tedy korzyści zyskamy, jeżeli poświęcimy szczerze ten miesiąc czci św. Józefa!”

Modlitwa w trudnej sytuacji do św. Józefa: Niezliczeni są ci, którzy przede mną modlili się do Ciebie i otrzymali pociechę i pokój, łaski i dobrodziejstwa. Moje serce, tak smutne i pełne troski, nie może znaleźć ukojenia w tym doświadczeniu, które mnie dotknęło. O chwalebny święty Józefie, Ty znasz wszystkie moje potrzeby, zanim wypowiem je na modlitwie. Ty sam wiesz, jak ważna jest dla mnie sprawa, z którą przychodzę do Ciebie. Upadam przed Tobą i wzdycham pod ciężarem mego utrapienia. Nie ma ludzkiego serca, któremu mógłbym powierzyć moją troskę. A nawet gdybym zdołał znaleźć współczującą osobę, która chciałaby być przy mnie, to przecież nie mogłaby mi pomóc. Tylko Ty, święty Józefie, możesz mi pomóc w mym smutku, dlatego błagam Cię o to z całego serca. Wszak święta Teresa napisała i zna to cały świat: „O cokolwiek poprosisz świętego Józefa, z pewnością to otrzymasz”. O święty Józefie, pocieszycielu strapionych, zlituj się nade mną i nad tymi biednymi duszami cierpiącymi w czyśćcu, które pokładają ufność w naszych modlitwach. Amen. (3 razy – Chwała Ojcu…).

  1. W dniach 12 – 14 kwietnia 2024 roku organizowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, w której znajduje się ołtarz Matki Bożej Słuchającej i dróżki Matki Bożej i Męki Pana Jezusa, razem 28 stacji, do Muzeum Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Muzeum i Park w Łańcucie. Koszt 500 zł od osoby, który obejmuje: przejazd, ubezpieczenie n/w, bilety wstępu do muzeum i przewodników, 2 noclegi i 2 obiadokolacje i 2 śniadania. Zapisy pod numerami telefonu : ks. Mirosław Hołownia sdb 602 571 573 i Danuta Ilińska 796 613 879. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.