1. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele.
  2. Młodzież do Sakramentu Bierzmowania przystąpi w czwartek 25 kwietnia o godz. 1800. Zbiórka o godz. 1730. Próba przed bierzmowaniem ze świadkami odbędzie się 23 kwietnia we wtorek w górnym kościele o godz. 1845. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców 24 kwietnia (środa) od godz. 1600 w górnym kościele. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 1800 w dolnym kościele.
  3. We wtorek – 23 kwietnia – obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Bolesław Chrobry wykupił od Prusów ciało świętego. Miał ponoć zapłacić za nie tyle złota, ile ważyło. Doczesne szczątki św. Wojciecha spoczęły w katedrze gnieźnieńskiej, która od tego momentu stała się miejscem szybko rozprzestrzeniającego się na całą Europę kultu męczennika. Jego śmierć wywarła wielkie wrażenie w zachodnim chrześcijaństwie, dlatego już w 999 roku papież Sylwester II ogłosił Wojciecha świętym. Przy jego relikwiach spotkali się w 1000 roku w Gnieźnie cesarz Otton III i Bolesław Chrobry – w obecności legata papieskiego. Zjazd Gnieźnieński miał zarówno znaczenie polityczne, gdyż zaowocował uznaniem państwa polskiego przez cesarstwo, jak i znaczenie kościelne, gdyż przy grobie św. Wojciecha została proklamowana pierwsza polska metropolia: Gniezno, w skład której weszły biskupstwa w Krakowie, Wrocławiu i Kołobrzegu. Arcybiskupem gnieźnieńskim został brat św. Wojciecha – Radzim.
  4. W środę – 24 kwietnia – po Mszy św. o godz. 1800 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Procesja z figurą odbędzie się wokół kościoła. „… Komunię Świętą przyjmujcie godnie. Widzi się niektórych, że mają odwagę przystąpić do Świętej Komunii, ale nie myślą poprawić się ze swoich niedoskonałości. Czy można powiedzieć, że oni przyjęli Komunię Świętą naprawdę dobrze? Jakie to są Komunie Święte, które nie przyczyniają się do żadnej poprawy.”
  5. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc maj: Modlimy się o pokój na świecie.

Z życia parafii

W dniach 12-14 kwietnia (piątek – sobota – niedziela) odbyła się parafialna pielgrzymka do Markowej miejsca kaźni Błogosławionej Rodziny Ulmów, Kalwarii Pacławskiej, Krasiczyna i Łańcuta. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Markową wieś na Podkarpaciu, gdzie żyli i ponieśli męczeńską śmierć bł. Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem swoich dzieci. Modliliśmy się przez wstawiennictwo tej rodziny – tak oddanej służbie drugiemu człowiekowi. Udaliśmy się na tamtejszy cmentarz gdzie znajduje się grób w którym do marca tego roku spoczywały szczątki błogosławionych. Eucharystię przeżywaliśmy w kościele pw. Św. Doroty w Markowej. To właśnie w tej świątyni zawarli sakramentalny związek małżeński bł. Józef i Wiktoria, tu chrzcili swoje dzieci i tu znajduje się sarkofag z ich doczesnymi szczątkami. Następnie poprzez wizytę w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, bardziej jeszcze mogłyśmy wniknąć w realia życia ludzi tamtego okresu. Poruszająca była wizyta w tym miejscu. Następnie przejechaliśmy do Kalwarii Pacławskiej które jest Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej jest najważniejszym ośrodkiem pielgrzymkowym. Ze względu na rozwijany w nim kult Męki Pańskiej, sanktuarium to nazywane jest często „Jerozolimą Wschodu” lub „Jerozolimą Podkarpacia”, zaś ze względu na kult cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej – „Jasną Górą Podkarpacia”. W drugim dniu po Mszy św. udaliśmy się na drogę krzyżową po kalwaryjskich ścieżkach. Kolejnym punktem zwiedzania był Krasiczyn gdzie zatrzymaliśmy się na nocleg i mieliśmy okazję zwiedzić przepiękny zamek i park zamkowy. W niedzielę uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele parafialnym pw. Św. Marcina a następnie udaliśmy się do Łańcuta gdzie mieliśmy okazję zwiedzić zamek Lubomirskich i Potockich – dawną rezydencję magnacką znajdująca się w Łańcucie, w województwie podkarpackim. Siedziba Muzeum – Zamku w Łańcucie. Zespół zamkowo-parkowy doskonale zakomponowany i utrzymana zieleń w otoczeniu zamku to ogrody – włoski – bylinowy i różany oraz wielki park krajobrazowy z towarzyszącymi im pawilonami i rzeźbą ogrodową. Pełni wrażeń po obiedzie wyruszyliśmy w kierunku Płocka. Dziękujemy Bogu za ten czas i w sposób szczególny za piękną pogodę i wspaniałą atmosferę w czasie naszej Pielgrzymki.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.