• Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
  • W maju o godz. 20:45 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.
  • We wtorek – 2 maja – obchodzimy uroczystość Świętego Zygmunta Króla i Męczennika.
  • W środę – 3 maja – obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w Stanisławówce o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 20:00.
  • W czwartek – 4 maja – obchodzimy wspomnienie św. Floriana Męczennika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • Dnia 5 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci. O godz. 16:30 Msza św.
  • W sobotę – 6 maja – przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. O godz. 8:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsza sobota miesiąca).
  • W sobotę – 13 maja – Ksiądz Biskup Mirosław Milewski na Mszy św. o godz. 10:00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. są widziani ich najbliżsi.
  • W sobotę – 20 maja – w naszej parafii obędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 12:00. Natomiast na Mszy św. o godz. 9:30 dzieci odnowią przyrzeczenia Sakramentu Chrztu Świętego.
  • W niedzielę 21 maja 2023 r. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie i na Jasną Górę. Plakat i program pielgrzymki znajduje się w gablocie Wspólnoty. Wyjazd z parkingu przy naszej parafii o godzinie 5:00. Powrót około godziny 21:00 wieczorem. Koszt 100,00 zł od osoby. Zapisy pod numerami tel. 796 613 879 i 515 390 137.

Z życia parafii

Drodzy Płocczanie! W dniu 2 maja obchodzimy w Płocku uroczystość św. Zygmunta, Króla i Męczennika. Św. Zygmunt zmarł śmiercią męczeńską 1 maja 523 roku. W tym roku przypada więc 1500. rocznica jego narodzin dla nieba. Relikwie św. Zygmunta zostały sprowadzone do płockiej katedry w XII wieku i od tamtego czasu stał się on głównym patronem Płocka i naszym orędownikiem przed Bogiem. Jest także patronem Kapituły Katedralnej Płockiej i parafii katedralnej. Tegoroczne Uroczystości Zygmuntowskie – podobnie, jak w latach ubiegłych – pragniemy połączyć z obchodami ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Będziemy je przeżywać w płockiej bazylice katedralnej 3 maja. Główna Msza święta w kościele katedralnym zostanie odprawiona w tym dniu o godzinie 10:00. Natomiast w przededniu, 2 maja, o godzinie 17:00, w bazylice katedralnej będą sprawowane uroczyste Nieszpory Zygmuntowskie. Serdecznie zapraszam wszystkich Was, Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w tych obchodach. Zaproszenie to kieruję do kapłanów sprawujących swą posługę i mieszkających w Płocku, sióstr zakonnych i osób życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich płockich parafii. Niech nas zgromadzi i zjednoczy żarliwa modlitwa w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej diecezji, naszego miasta i nas samych.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.