1. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630, 1730 i 1930. Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1715. Kazania pasyjne głosi Ksiądz Sylwester Groń salezjanin.
  3. W naszym sklepiku są już do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny. Poprzez ich zakup wspieramy bliźnich potrzebujących wsparcia materialnego.
  4. Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 11 marca. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 11 – 13 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 700, 1000, 1800, 1930. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 1130 w dolnym kościele. Spowiedź odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę, nie spowiadamy w niedzielę. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Jakub Kępczyński Kapelan Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach.
  5. Dnia 7 marca przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Z życia parafii

W niedzielę – 25 lutego – w Stanisławówce o godzinie 1200 odbyła się uroczysta Msza święta połączona z odsłonięciem i poświęceniem tablicy „Serce dla Inki” upamiętniającą Danutę Siedzikównę, młodą sanitariuszkę 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, wychowankę salezjańską z Różanegostoku. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Dyrektor i Proboszcz Wiesław Kania, a homilię wygłosił Ksiądz Jarosław Wąsowicz sdb, który przybliżył osobę i heroizm  młodej Danusi. Po zakończeniu wspólnej modlitwy, odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy, której wspólnie dokonali główni celebransi.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.