• W niedziele wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15. Kazanie pasyjne wygłosi ks. Mirosław Hołownia sdb.
 • W dzisiejszą niedzielę na prośbę Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbierane są ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
  ks. Krzysztof Toczyski sdb.
 • Dziś o godz. 10:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele. Natomiast na godz. 12:00 na Mszę św. – do dolnego kościoła zapraszamy – młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 13 maja o godz. 10:00.
 • Rozkład rekolekcji szkolnych w Wielkim Poście, w parafii św. Stanisława Kostki Płock. Rekolekcje będzie głosił ksiądz Adam Węgrzyn sdb.
  14 marca 2023 r. (wtorek):
  godz. 8:00 II Prywatna Szkoła Podstawowa Z.O.K. „Profesor”, Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Wł. Szafera
  godz. 10:00 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1, nr 2
  godz. 12:00 Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły
  15 marca 2023 r. (środa):
  godz. 8:00 Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. abp A.J. Nowowiejskiego, ZDZ Warszawa Centrum Kształcenia w Płocku, ZDZ Płock
  godz. 10:00 I Liceum Ogólnokształcące CN-B
  godz. 12:00 Szkoła Podstawowa nr 21 im. Fryderyka Chopina
 • W czwartek – 16 marca – o godz. 18:00 Ksiądz Proboszcz odprawi Mszę św. w intencji osób, które pielgrzymowały do Gietrzwałdu.
 • W sobotę – 18 marca – zapraszamy chętnych do kina Przedwiośnie na film pod tytułem „Opiekun”. Cena biletu 13 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W niedzielę – 19 marca – na godz.10:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 19 marca. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 20 22 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 7::00, 10:00, 18:00, 19:30. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 21 marca o godz. 1130 w dolnym kościele. W niedzielę 19 marca nie będzie spowiedzi. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Jarosław Stasiński sdb.
 • W sklepiku parafialnym są do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny
 • W dniach 5 – 15 września 2023 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Koszt: 2500 zł + 350 Euro. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Ostateczny termin zgłoszenia: 31 maja. Każdy zgłaszający się na pielgrzymkę wpłaca zaliczkę 1200 zł. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest Ksiądz Mirosław Hołownia sdb (mail:miruchna@interia.pl, tel. 602-571-573).

Z życia kościoła

1.W dniu 19 marca przypada w Kościele powszechnym liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tradycja mówi, że św. Józef zmarł 19 marca, w wieku siedemdziesięciu lat na rękach Jezusa. Tak piękne odejście z tego świata, w ramionach Zbawiciela, sprawiło, że Kościół czci Go jako patrona dobrej śmierci. On jest tym, który nam wychował Zbawiciela, i stał się ojcem i narzędziem, którym posłużył się Pan Bóg, aby udaremnić podstęp Heroda, zamierzającego zgładzić Jezusa. Egipcjanie byli wdzięczni patriarsze Józefowi Starego Testamentu, albowiem zaopatrzył ich w zasoby żywności na czas głodu i darzył ich chlebem, kiedy go potrzebowali. A czy może św. Józef nie ocali nam Jezusa, który rzekł Sam o Sobie: „Jam jest chlebem żywota”? Otóż większy mamy jeszcze powód wdzięczności względem św. Józefa! A jakimże sposobem możemy okazać Mu wdzięczność, jeżeli nie tym, że będziemy żywić nabożeństwo do Niego i będziemy czynili Go przedmiotem naszej czci?

2.Rekrutacja do Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku na rok szkolny 2023/2024. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku – TO MY! TO TUTAJ SPEŁNISZ SWOJE MARZENIA. Zobacz dlaczego jesteśmy tacy wyjątkowi. Dlaczego mówi się, że jest to jedyna taka szkoła w Polsce, a na dodatek jedyna na świecie – salezjańskim świecie! Nasza Szkoła mieści się w zabytkowym kompleksie zamkowo-klasztornym którego początki sięgają XV wieku. Jest Szkołą z tradycjami – kontynuujemy tradycje Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu. Posiadamy nowoczesny internat z wyżywieniem i całodobową opieką wychowawców. Nie brakuje nam wykwalifikowanej kadry nauczycieli. Jak chyba żadna szkoła, posiadamy bardzo dobrą infrastrukturę lokalową. Jako szkoła artystyczna – muzyczna dysponujemy bogatym zapleczem instrumentalnym. Uczniowie mają łatwy dostęp do instrumentów i każdą wolną chwilę mogą przeznaczyć na ćwiczenie. Kameralne klasy pomagają w lepszym kształceniu, wychowaniu i komunikacji. Jeżeli jesteś choć trochę zainteresowany napisz, zadzwoń, a nawet przyjedź na jeden dzień – zobaczysz, że warto. Wszelkie informacje na stronie www.lutomiersksalezjanie.pl

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.