1. W dzisiejszą niedzielę – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy rodziców i dzieci, które w maju przystąpią do I komunii świętej. Jest to ostatnie spotkanie przed Uroczystością.

W dniu dzisiejszym o godz. 1500 odbędzie się spotkanie Salezjanów Współpracowników, na które serdecznie zaprasza Ksiądz Sylwester Groń sdb.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele.
  2. Młodzież do Sakramentu Bierzmowania przystąpi w czwartek 25 kwietnia o godz. 1800. Zbiórka o godz. 1730. Próby przed bierzmowaniem w górnym kościele o godz. 1845 18 i 19 kwietnia (czwartek i piątek), a 23 kwietnia (wtorek) próba ze świadkami. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców 24 kwietnia (środa) od godz. 1600 w górnym kościele. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 1800 w dolnym kościele.
  3. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę Szlakiem św. Pawła do Turcji, odbędzie się 16 kwietnia (wtorek) o godz. 1900 w dolnym kościele. W spotkaniu będzie uczestniczył Pan Jacek pilot pielgrzymki.

Z życia kościoła

  1. W dniach 2 – 6 kwietnia odbyła się kapituła Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej w Augustowie pod hasłem „Zafascynowani Jezusem Chrystusem i oddani młodzieży”. Ze Stanisławówki uczestniczyli w Kapitule: Ksiądz Wiesław Kania sdb, Ksiądz Henryk Chibowski sdb i Ksiądz Marian Chalecki sdb. Jest to niezwykle ważne wydarzenie, podczas którego zapadną decyzje wpływające na działanie Inspektorii Warszawskiej przez kolejne 4 lata.
  2. W III Niedzielę Wielkanocną, w Kościele w Polsce przeżywać będziemy kolejną Niedzielę Biblijną, rozpoczynająca Tydzień Biblijny – czas pogłębionej refleksji nad Słowem Bożym w życiu i misji Kościoła. W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Biblijnego są słowa: Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Niedziela Biblijna jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego – w tym roku do odczytania przeznaczony jest fragment księgi Dziejów Apostolskich. Celebrację Niedzieli Biblijnej przeżyjemy w Katedrze Płockiej w czasie Eucharystii o godz. 1000 transmitowanej przez Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Tydzień Biblijny ma na celu przybliżenie Biblii i uświadomienie jej roli w naszym życiu.Pismo Święte pomaga zgłębić wiarę, a czytanie go w rodzinie i wspólnocie pomaga w budowaniu bliskości. Zachęcam serdecznie Czcigodnych Księży do skorzystania z pomocy przygotowanych przez Dzieło Biblijne, które mogą wesprzeć owocne przeżywanie kolejnego Tygodnia Biblijnego w Kościele w Polsce.

Płock, dnia 3 kwietnia 2024 r.

ks. Jarosław Kwiatkowski Moderator Diecezjalny

Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II

Z życia parafii

W tym roku dnia 8 kwietnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego złożyło w naszej parafii 40 osób. Osoby, które w duchową adopcję wzięły dziecko, którego imię jest tylko Bogu wiadome, zobowiązane są przez 9 miesięcy, każdego dnia odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.