• W dzisiejszą niedzielę kazania będzie głosił Ksiądz Łukasz Dumiński Salezjanin z Czerwińska.
  • W dniu dzisiejszym o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń Chrztu św. Jest to ostatnie spotkanie informujące o przygotowaniu do uroczystości.
  • Poświąteczne spotkanie Stowarzyszenia Salezjańskich Współpracowników odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 1500. Ksiądz Sylwester Groń sdb serdecznie zaprasza.
  • Dziś – z racji Tygodnia Biblijnego chcemy zgłębiać Boże Słowo, stąd też pomysł nabożeństwa, w którym każdy z nas może, nawet powinien wziąć udział. Szczegóły na samym nabożeństwie. Zapraszamy, na godz. 19:00 do dolnego kościoła.
  • W poniedziałek – 24 kwietnia – obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Po Mszy św. o godz. 18:00 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Procesja odbędzie się wokół kościoła, jeśli pozwoli pogoda. Zabierzmy ze sobą świece.
  • We wtorek – 25 kwietnia – obchodzimy Święto św. Marka Ewangelisty. Uważany jest za patrona nagłej śmierci. Orędownika w sprawie dobrej pogody i dobrych żniw, wzywany w czasie burzy i gradobicia.
  • We wtorek – 25 kwietnia – i w środę – 26 kwietnia – w godz.17:00 – 18:30 będą spotkania indywidualne dla kandydatów do bierzmowania według ustalonego harmonogramu. Spotkania będą w salce pod plebanią.
  • Wkrótce matury. Chcemy wesprzeć maturzystów w ich czasie próby, dlatego zapraszamy we czwartek – 27 kwietnia – na Mszę świętą o godz. 19:00 celebrowaną z myślą o nich, w dolnym kościele. Oczywiście mile są widziani ich najbliżsi.
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej zaprasza na XVII Pieszą Pielgrzymkę do relikwii św. Joanny Beretty Molii. Wyjście 28 kwietnia (piątek) z placu przed Stanisławówką o godz. 15:30. Następnie przemarsz do kościoła parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku – Imielnicy, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 18:00. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Jezusa „Pokój zostawiam wam”. Chcemy podczas wspólnego wędrowania modlić się za rodziny oraz pokój. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce tym bardziej, że jej trasa nie jest zbyt wymagająca (ok. 2,5 godziny). Do zobaczenia na pątniczym szlaku.
  • W sobotę – 29 kwietnia – obchodzimy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy.
  • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc maj: Modlimy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii.

Z życia parafii

Artemide Zatti, dobry samarytanin naszych czasów, jego relikwie gościmy w naszej parafii od 15.04.2023 r.
Całe swoje życie był wierny obietnicy danej Maryi, że poświęci się służbie chorym. Dał niezwykłe świadectwo, czym jest miłość bliźnich. Urodził się we Włoszech w małej wiosce, w rodzinie rolników. Już jako 9-tatek najmował się jako pracownik na roli, aby wesprzeć rodzinę. Ubóstwo sprawiło, że państwo Zatti wraz z dziećmi wyemigrowali do Argentyny. Artemide miał wówczas siedemnaście lat. W nowym świecie zaangażował się w parafii salezjańskiej i postanowił wstąpić do tego zakonu. W seminarium opiekował się jednym z chorych księży i zaraził gruźlicą, przez co musiał przerwać formację. Przez następne 50 lat służył jako pielęgniarz, farmaceuta, a także dyrektor szpitala. Został zapamiętany jako człowiek niezwykle pracowity. Wstawał już po czwartej nad ranem, by uczestniczyć w mszy świętej i zrobić medytację. Później cały jego dzień wypełniała służba pacjentom. Wieczorami zwykł czytać literaturę duchową, ale jak zaznaczają świadkowie zawsze pozostawał do dyspozycji pacjentów, przez co niejednokrotnie poświęcał im także wieczory. Istotą jego pracy było wyciągnięcie ręki do tych, którzy utknęli na drodze i wszystko stracili, do tych małych i ostatnich. W tym wszystkim Brat Zatti szedł za wskazaniem, które ks. Bosco dał pierwszym misjonarzom posłanym do Argentyny, żeby zajmowali się wykluczonymi. Salezjanie dali posłuch tym słowom, czego przykładem jest życie Artemide. Myślę, że dało ono wyraz naukom i świadectwu Jezusa z okresu nazareńskiego. Artemide Zatti zmarł 15 marca 1951 roku na nowotwór. „Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu i Ojcu Świętemu za dar kanonizacji” – mówi o. Darío Perera, prowincjał salezjanów w południowej Argentynie.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.