1. W niedzielę – 25 lutego – na Mszy św. o godz. 1200 zostanie odsłonięte Serce dla Inki. To ogólnopolska akcja, która ma upamiętnić bohaterską sanitariuszkę Armii Krajowej – Danutę Siedzikównę ”Inkę”. Serce powstanie ze srebra ofiarowanego od wiernych. Z ofiarowanego srebra powstanie – Serce dla Inki. W jego środku znajdzie się ziemia z grobu Danuty Siedzikówny. Złom srebrny możemy składać w Kancelarii Parafialnej.
 2. Rozkład kolędy 2024 roku Wizytę duszpasterską zaczynamy od godz. 1600 od poniedziałku do piątku, a w sobotę od godz. 1300.
 • WTOREK – 16 stycznia: bloki Otolińska 3,5,7,7A, domki jednorodzinne ul.Heweliusza, ul. Kołłątaja, ul. Kopernika, ul. Krzywickiego, ul. Rozego, ul. Staszica,
 • ŚRODA – 17 stycznia: bloki Otolińska 15,17,19,23,25 domki jednorodzinne ul. Otolińska, ul. Graniczna,
 • CZWARTEK – 18 stycznia: bloki Chopina 59,61,63,64,65,66,67,
 • PIĄTEK – 19 stycznia: bloki Chopina 57,60,60A, ul. Północna 23,30,30A, domki jednorodzinne ul. Chopina,
 • SOBOTA- 20 stycznia: bloki Chopina 16, ul. Wschodnia 14, ul. Żwirki i Wigury 3, ul. Kochanowskiego 16,16A, domki jednorodzinne ul. Bielska, ul. Kochanowskiego, ul. Lotników, ul. Łączna, ul. Wschodnia, ul. Żwirki i Wigury,
 • PONIEDZIAŁEK – 22 stycznia: bloki ul. Kochanowskiego 24,26, ul. Lotników 3,5,7,18,19, ul. Północna 19,
 • WTOREK – 23 stycznia: bloki Mickiewicza 19, ul. Traugutta 6,8,10, domki jednorodzinne ul. Gajcego, ul. Mickiewicza, ul. Przeskok, ul. Traugutta
 • ŚRODA – 24 stycznia: bloki Mickiewicza 21,23,
 • CZWARTEK – 25 stycznia: UZUPEŁNIENIA
 1. Zapraszamy na rekolekcje Kurs Nowe Życie, które odbędą się w Szkołach Katolickich w Płocku 26 – 28 stycznia 2024 r. To wspaniałe rekolekcje skierowane do wierzących (praktykujących i niepraktykujących), wątpiących lub w trudnej sytuacji. Prowadzone są w ciekawej, interaktywnej formie: głoszone konferencje, świadectwa, muzykę, rekwizyty. Dotyka najważniejszych kwestii dotyczących naszej wiary, prawdy o Bogu, świecie, nas samych, relacji z ludźmi. Daje doświadczenie miłości i mocy Boga, który uwalnia od lęku. Prowadzi ekipa świeckich misjonarzy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej. Informacje i zapisy: www.facebook.com/ nowaewangelizacjaplock;com.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-kurs-ewangelizacyjny-nowe-zycie/.
 2. W przyszłym roku w dniach 25 czerwca – 4 lipca organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł. Zapisy do końca stycznia 2024 roku.

Z życia parafii

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym kościele, odbyło się zakończenie XIII Orszaku Trzech Króli. Po Przyjściu wiernych do naszej świątyni nastąpił pokłon świętych – Świętej rodzinie i Dzieciątku Jezus. Następnie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Szymona Stułkowskiego, pasterza diecezji płockiej.

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego na płockiej Stanisławówce stanowi okazję do tego, by śpiewając kolędy, Małemu Bogu oddać chwałę. Pomysłodawcą i wykonawcą tego przedsięwzięcia jest Petroklezja. Dziękujemy za wspólne kolędowanie w tegorocznym „Płockim Betlejem”. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by nasze kolędowanie było tak pięknym czasem. Podziękowania są konieczne, bo uczą wdzięczności. Zatem dziękujemy szczególnie naszej technicznej ekipie: Łukaszowi, za malowanie światłami, Piotrowi – On zawsze profesjonalnie zadba o dźwięk, Michałowi, za głos Benedykta XVI wśród nas, Jarkowi, On już wie za co, oraz Wszystkim, którzy pomogli nam w sprzątaniu. Bez Was jeszcze byśmy sprzątali. Naszym gościom z Ukrainy, a właściwie naszym sąsiadom, bo przeciecz mieszkają pośród nas, dziękujmy Wam za ducha liturgii i tradycji wschodniej. No i oczywiście naszemu Zespołowi: Basi, Ani, Julii, no i muzykom: Radkowi, Jakubowi, Adrianowi oraz Łukaszowi, za podjęcie wyzwania, no i jego piękne przełożenie na muzykę. Dziękujemy. Dziękujemy salezjanom z płockiej Stanisławówki, za to, że zawsze wierzą w młodych.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.