1. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630, 1730 i 1930. Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1715. Kazania pasyjne głosi Ksiądz Sylwester Groń salezjanin.
 3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 zostanie odsłonięta tablica poświęcona Danucie Siedzikównie „Ince”. Słowo Boże wygłosi do nas Ksiądz Jarosław Wąsowicz salezjanin.
 4. W poniedziałek – 26 lutego – imieniny obchodzi Ksiądz Mirosław Hołownia sdb. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 1800. Pamiętajmy o Solenizancie w naszej modlitwie.
 5. Dnia 29 lutego na Mszy św. o godz. 1800 oddamy hołd Świętemu Janowi Bosko.

10 ważnych myśli Księdza Bosko:

 • Aby czynić dobro, trzeba mieć odrobinę odwagi, być gotowym na zniesienie każdego upokorzenia i nigdy nikogo nie upokarzać, być zawsze życzliwym.
 • Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać – to najlepsza filozofia.
 • Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.
 • Szatan boi się ludzi radosnych.
 • Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu.
  • Bliźnim trzeba mówić dobrze albo milczeć.
  • Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy.
  • Odpoczniemy w niebie.
  • Smutny święty to żaden święty.
  • Wychowanie jest sprawą serca.
 1. W czwartek – 29 lutego – zapraszamy do Kina Przedwiośnie na film Powstaniec 1863 o godz. 1800. Cena biletu 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 2. Dnia pierwszego marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 1600 spowiedź dla dzieci. O godz. 1630 Msza św. w górnym kościele.
 3. W sobotę – 2 marca – o godz. 800 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsza sobota miesiąca). Ofiary na tacę przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Dnia 2 marca w sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 1300 do Bazyliki Katedralnej w ramach peregrynacji relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Mirosław Milewski.
 5. Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 11 marca. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 11 – 13 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 700, 1000, 1800, 1930. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 1130 w dolnym kościele. Spowiedź odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę, nie spowiadamy w niedzielę. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Jakub Kępczyński Kapelan Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.