• W sklepiku parafialnym są do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny.
 • W niedziele wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15. Kazanie pasyjne wygłosi
  ks. Krzysztof Toczyski sdb.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc marzec: Modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach.
 • W niedzielę – 12 marca – na prośbę Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będą zbierane ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 • W niedzielę – 12 marca – o godz. 10:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele.
 • W niedzielę – 12 marca – na godz. 12:00 do dolnego kościoła zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 13 maja o godz. 10:00.
 • W czwartek – 16 marca – o godz. 18:00 Ksiądz Proboszcz odprawi Mszę św. w intencji osób, które pielgrzymowały do Gietrzwałdu.
 • W sobotę – 18 marca – zapraszamy chętnych do kina Przedwiośnie na film pod tytułem Opiekun. Cena biletu 13 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W niedzielę – 19 marca – na godz. 10:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 19 marca. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 20-22 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 7:00, 10:00, 18:00, 19:30. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 21 marca o godz. 11:30 w dolnym kościele. W niedzielę 19 marca nie będzie spowiedzi. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Jarosław Stasiński sdb.
 • W dniach 5-15 września 2023 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch (San Giminiano, Rzym, Neapol, Pompeje, Capri, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Adriatyk, San Marino). Koszt: 2500 zł + 350 Euro. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Ostateczny termin zgłoszenia: 31 maja. Każdy zgłaszający się na pielgrzymkę wpłaca zaliczkę 1200 zł.
  Zaliczkę należy uiścić przy zgłoszeniu uczestnictwa w pielgrzymce. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest Ksiądz Mirosław Hołownia sdb (mail:miruchna@interia.pl, tel. 602-571-573).

Z życia kościoła

Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej pw. św. Łukasza Ewangelisty zaprasza na kurs „Nowe Życie”, który odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku w dniach 24-26.03.2023 roku. „Nowe Życie” to kurs, na którym doświadczysz Bożej miłości, która przemienia wszystko. Jeżeli pragniesz doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem, otrzymać nowe życie w mocy Ducha Świętego i żyć w pełni jak dziecko Boga, to ten kurs jest dla Ciebie. Więcej informacji na stronie www.nowaewangelizacja.com.pl oraz pod numerem tel. 667 638 043.

Drodzy Diecezjanie, przed naszymi oczyma ciągle mamy obrazy tragiczny skutków trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W krajach tych nadal trwa akcja ratunkowa, choć maleją szanse na ocalenie kolejnych ofiar kataklizmu. Wciąż istnieje konieczność pilnej pomocy humanitarnej, szczególnie tym, którzy stracili dom i swoich najbliższych. W parafiach naszej Diecezji odbyła się zbiórka do puszek na wsparcie materialne dzieł pomocowych Caritas Polska, osobom najbardziej dotkniętym skutkami trzęsienia ziemi. Diecezjanie płoccy okazali się bardzo hojni, dzięki temu w pierwszej transzy przekażemy na pomoc za pośrednictwem Caritas sumę 200 000 zł. Kochani, pragnę bardzo serdecznie podziękować za wrażliwość serc i okazane chrześcijańskie miłosierdzie. Jestem wdzięczny za to wielkie świadectwo solidarności z najbardziej potrzebującymi. Bóg zapłać! Nie ustawajmy w modlitwie za naszych cierpiący braci i siostry.
Z pasterskim błogosławieństwem † Szymon Stułkowski Biskup Płocki.

Z życia parafii

Dnia 25 lutego – w sobotę – odbyła się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. O godzinie 7:00 wyruszyliśmy w drogę pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Wiesława Kani. Po odśpiewaniu godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny i odmówieniu I części Różańca dotarliśmy na miejsce. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do świątyni, aby pokłonić się Matce Bożej i odmówić II część Różańca Świętego. Następnie był czas wolny, po którym wróciliśmy do Sanktuarium na III część Różańca i Mszę świętą, którą koncelebrował nasz Ksiądz Proboszcz. Po Eucharystii udaliśmy się na obiad. Do Płocka wróciliśmy radośni, ze wspólnie spędzonego czasu na modlitwie i wspólnych rozmowach.

W niedzielę – 26 lutego – zebraliśmy kwotę 6 745 zł dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.