1. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne z rodzicami. Podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie medalików, które są do nabycia w naszym sklepiku parafialnym w cenie 35 zł (srebro). Po Eucharystii spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
  2. W dzisiejszą niedzielę, na godz. 1500 ksiądz Sylwester Groń sdb zaprasza członków na spotkanie Stowarzyszenia Salezjańskich Współpracowników naszej parafii.
  3. W drugą niedzielę adwentu – w naszej Ojczyźnie zbierana jest puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za ten dar serca dziękujemy.
  4. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 700.
  5. Msza św. roratnia dla dzieci we wtorek i czwartek o 700. Serdecznie zapraszamy.
  6. W środę 13 grudnia – przypada rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się razem z Płocką Solidarnością za Ojczyznę.
  7. W niedzielę – 17 grudnia – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, które będą w tym roku szkolnym odnawiały przyrzeczenia Sakramentu Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
  8. W niedzielę – 17 grudnia – na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy do dolnego kościoła młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  9. Rekolekcje adwentowe dla parafian rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu. Potrwają do wtorku (18 – 19 grudnia). Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się o godz. 700, 1000, 1800, 1930. Spowiedź w poniedziałek i wtorek na każdej Mszy św. Rekolekcje będzie głosił Ksiądz Wojciech Kułak Salezjanin. Taca z poniedziałku i wtorku przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty.
  10. W przyszłym roku w dniach 25 czerwca – 4 lipca organizowana jest pielgrzymka samolotem (10 dni) do Fatimy, Santiago de Compostela i Lourdes. Koszt 6850 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy podpisaniu umowy wpłacamy zaliczkę 2000 zł. Zapisy do końca stycznia 2024 roku.

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – to temat programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2023/2024. Program ma pobudzić do refleksji nad własnym uczestnictwem we wspólnocie Kościoła oraz zainspirować do większego i pełniejszego zaangażowania. „Człowiek tak naprawdę wtedy czerpie radość z bycia w Kościele i czuje się odpowiedzialny za Kościół, kiedy zakosztuje, doświadczy wspólnoty i kiedy pozwalamy mu zaangażować się, wziąć udział w wydarzeniach, które dzieją się w Kościele. Dopóki tego nie doświadczy, to siłą rzeczy zawsze będzie najwyżej członkiem Kościoła, ale nie tym, który w tym Kościele uczestniczy i żyje” bp Andrzej Czaja

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.