1. W dzisiejszą niedzielę – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci z rodzicami, które w tym roku odnowią przyrzeczenia Sakramentu Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele.
 2. Dziś – na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania (kościół dolny).
 3. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630, 1730 i 1930. Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1715. Kazania pasyjne głosi Ksiądz Sylwester Groń Salezjanin.
 5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej zaprasza do Akademii Wiary im. bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego. W programie cztery wykłady. Pierwszy, który wygłosi Biskup Płocki dr Szymon Stułkowski, odbędzie się 20 lutego br. o godz. 1845 w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Z wyrazami szacunku Witold Wybult
 6. W dniach 20 i 21 luty (wtorek, środa) odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół naszej parafii.
 7. W sobotę – 24 lutego – Msza św. o godz. 1800 w intencji Żywego Różańca. Intencja ma miesiąc marzec: Modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach.
 8. W poniedziałek – 26 lutego – imieniny obchodzi Ksiądz Mirosław Hołownia sdb. Pamiętajmy o Solenizancie w naszej modlitwie.
 9. W niedzielę – 25 lutego – po Mszy św. o godz. 1030 zespół WATAHA pod Biało – Czerwoną da koncert. Następnie będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 1200 podczas odsłonięcia tablicy poświęconej Ince. „Inka” urodziła się 3 września 1928 roku we wsi Olchówka/Goszczewina k. Narewki w powiecie Bielsk Podlaski. Siedzikówna uczyła się w szkole powszechnej w Narewce, a podczas wojny w szkole sióstr salezjanek w Różanymstoku k. Dąbrowy Białostockiej. Jej ojciec, Wacław Siedzik, był leśniczym. W lutym 1940 roku po zajęciu  wschodniej Polski przez Rosjan został zesłany do gułagu. Matka Danuty, Eugenia z Tymińskich, została aresztowana przez gestapo za działalność w podziemiu i rozstrzelana w 1943 roku. Według relacji przymusowego świadka egzekucji, ks. Mariana Prusaka, ostatnie słowa „Inki” brzmiały: Niech żyje Polska! Niech żyje „Łupaszko”! W ostatnim grypsie do koleżanek z sąsiedniej celi napisała: Tak mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się jak trzeba.
 10. W czwartek – 29 lutego – zapraszamy do Kina Przedwiośnie na film Powstaniec 1863 o godz. 1800. Cena biletu 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 11 marca. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 11 – 13 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 700, 1000, 1800, 1930. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 1130 w dolnym kościele. Spowiedź odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę, nie spowiadamy w niedzielę. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Jakub Kępczyński Kapelan Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach.

Z życia parafii

 1. Na rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku zebraliśmy na tacę ofiarę w wysokości 8 200 zł. W imieniu sióstr serdecznie dziękujemy.
 2. W niedzielę – 11 lutego – w naszej parafii odbyła się animacja misyjna prowadzona przez Księdza Marka Kowalskiego sdb oraz wolontariuszy Panią Kamilę, która pracowała przez rok w Zambi, w ramach Salezjańskiego Wolontariatu oraz Pana Jana Samsa Mu Lunga z Demokratycznej Republiki Konga, a który na stałe mieszka w Polsce z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Ksiądz Marek przybliżył pracę na misjach oraz projekty, które prowadzi ośrodek, aby pomóc misjonarzom.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.