• W pierwszą niedzielę wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15. Kazanie pasyjne wygłosi ks. Alojzy Gryszko sdb.
 • Na prośbę Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji.
 • W poniedziałek – 27 lutego – przypada 7. rocznica święceń biskupich J. E. Biskupa Mirosława Milewskiego. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w tym dniu w naszych modlitwach.
 • We wtorek – 28 lutego – na Mszy św. o godz. 18:00 oddamy hołd Świętemu Janowi Bosko.
 • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc marzec: Modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach.
 • Dnia 3 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci. Następnie o 16:30 Msza św. w górnym kościele. O godz. 17:30 droga Krzyżowa dla parafian, a o godz. 19:30 dla młodzieży. Na drodze krzyżowej zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 • W sobotę – 4 marca – przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 • W niedzielę – 12 marca – o godz. 10:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w dolnym kościele.
 • W niedzielę – 12 marca – na godz. 12:00 do dolnego kościoła zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 13 maja o godz. 10:00.
 • W niedzielę – 19 marca – na godz.10:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 19 marca. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 20-22 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. 7:00, 10:00, 18:00, 19:30. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odbędzie się we wtorek 21 marca o godz. 11:30 w dolnym kościele. W niedzielę 19 marca nie będzie spowiedzi. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Jarosław Stasiński sdb.
 • W wielkim poście Petroklezja zaprasza na spotkania:
  • w poniedziałki o godz. 19:00 w Kawiarence Pod Aniołami, Wielkopostna Szkoła Wiary, tym razem tematem naszych rozważań będzie spowiedź,
  • we czwartki z kolei, o godz. 19:00 w sali pod plebanią spotykać się będziemy, by zgłębiać Pismo Święte. Zaproszeni goście będą nam przybliżali tajemnice Biblii. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty.
 • W dniach 5-15 września 2023 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch (San Giminiano, Rzym, Neapol, Pompeje, Capri, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Adriatyk, San Marino). Koszt: 2500 zł + 350 Euro. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Ostateczny termin zgłoszenia: 31 maja. Każdy zgłaszający się na pielgrzymkę wpłaca zaliczkę 1200 zł. Zaliczkę należy uiścić przy zgłoszeniu uczestnictwa w pielgrzymce. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest Ksiądz Mirosław Hołownia sdb (mail:miruchna@interia.pl, tel. 602-571-573).

Z życia parafii

Drodzy Państwo, to, czego doświadczyliśmy podczas półkolonii w minionym tygodniu „W głowie się nie mieści”! Właśnie pod tym hasłem przeżywaliśmy tegoroczne półkolonie. Czas przepełniony był wyjątkową atmosferą, zabawami, tańcami i przeróżnymi grami. Emocje, które występują w tej bajce, dały nam możliwość bliższego poznania siebie. Pierwszego dnia… STRACH ma wielkie oczy i to nie jest żart, ponieważ boimy się poznawać nowych ludzi i doświadczać nowych rzeczy. Poradziliśmy sobie z tym podczas pracy w grupach, gdzie każdy miał okazję powiedzieć o sobie klika zdań. Wtorek pełen GNIEWU i złości, ale nie pomijajmy przy tym miłości! Przygotowaliśmy skrzynkę, do której każde dziecko mogło wrzucić walentynkę. Na koniec dnia każdy wylosował karteczkę z miłym słowem. Nasz kolejny dzień rozpromieniła RADOŚĆ, która towarzyszyła dzieciom podczas warsztatów. Między innymi… poznaliśmy kościół od kuchni! A propos kuchni, podczas zajęć kulinarnych usmażyliśmy pyszne faworki! Ponadto, na koniec dnia zostały rozdane nagrody za konkurs „W tej głowie wszystko się mieści”! Nasza czwartkowa ODRAZA do ubrań, które tego dnia mieliśmy na sobie, spowodowała przyjazd wspaniałych gości. To właśnie z nimi zaprojektowaliśmy nasze nowe półkolonijne koszulki! Po tak EMOCJOnującym tygodniu w naszych sercach zagościł SMUTEK, bo musieliśmy się rozstać. Jednak nic straconego… bo zapraszamy do Oratorium już po feriach od wtorku do soboty między 15:30 a 19:30.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.