1. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje dla szkół, Msza św. o godz. 800 we wtorek i w środę będzie w górnym kościele.
 2. W sklepiku parafialnym możemy nabyć świece caritasu na stół wigilijny. Mała świeca 10 zł, duża świeca 15 zł. W naszym sklepiku możemy też nabyć opłatek na stół wigilijny.
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 700.
 4. Msza św. roratnia dla dzieci we wtorek i czwartek o 700. Serdecznie zapraszamy.
 5. Rekolekcje adwentowe dla naszych szkół: 4 grudnia: 800 LO im. Władysława Jagiełły, godz. 1000 SP nr 21 im. Fryderyka Chopina, 5 grudnia: godz. 800 SP Profesor, godz. 1000 Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 i nr 2, godz. 1200 I LO CN-B, 6 grudnia: godz. 800 Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. abp A.J. Nowowiejskiego, ZDZ Warszawa, Centrum Kształcenia w Płocku, ZDZ Płock, Mazowieckie Technikum Innowacji, godz. 1000 SP nr 14 im. prof. Wł. Szafera.
 6. W piątek – 8 grudnia – obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1200.
 7. W niedzielę – 10 grudnia – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne z rodzicami. Podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie medalików, które są do nabycia w naszym sklepiku parafialnym w cenie 35 zł (srebro). Po Eucharystii spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 8. W drugą niedzielę adwentu – 10 grudnia – w naszej Ojczyźnie zbierania jest puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za ten dar serca dziękujemy.
 9. W niedzielę – 17 grudnia – na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, które będą w tym roku szkolnym odnawiały przyrzeczenia Sakramentu Chrztu Świętego. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 10. W niedzielę – 17 grudnia – na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy do dolnego kościoła młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 11. Pan kościelny Tomek kontynuuje roznoszenie poświęconego opłatka na stół wigilijny. Ofiary, które złożycie z tej okazji Drodzy parafianie przeznaczymy na bieżące utrzymanie naszej świątyni oraz inwestycje prowadzone w kościele oraz wokół niego. Pan Tomek roznosić będzie w tygodniu opłatek od 4 grudnia na ulicach Mickiewicza, Gajcego, Żwirki i Wigury. Przyjęcie opłatka to świadectwo łączności ze wspólnotą parafialną. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać.
 12. Nasza parafia pragnie się włączyć w ogólnopolską akcję upamiętnienia Danuty Siedzikówny sanitariuszki z Powstania Warszawskiego w postaci serca „Inki” (małej srebrnej urny, w której znajdzie się ziemia z grobu dzielnej sanitariuszki) Dlatego bardzo prosimy kochani parafianie i sympatycy dzieła Salezjańskiego na Stanisławówce o przynoszenie srebrnego złomu (porwane łańcuszki, pierścionki, obrączki) do kancelarii parafialnej. Za każdy odruch serca składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać.
 13. Niestety musimy zawiesić na czas nieokreślony akcje zbierania makulatury na misję. Firma, która odbierała od nas makulaturę wycofała się. Gdy znajdziemy kolejnego odbiorcę oczywiście poinformujemy niezwłocznie.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.