- Różaniec z wypominkami codziennie w listopadzie o godz. 1715. 10 XI niedziela numery od 98 do 180; 11 XI poniedziałek numery od 181 do 267; 12 XI wtorek numery od 268 do 386; 13 XI środa numery od 1 do 43; 14 XI czwartek numery od 44 do 126; 15 XI piątek numery od 127 do 218; 16 XI sobota numery od 219 do 300; 17 XI niedziela numery od nr 301 do 386.
- W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. dr hab. Jarosława Wąsowicza sdb, który podczas kazań przybliży nam postać arcybiskupa Antoniego Baraniaka sdb – sekretarza kardynała Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego, późniejszego metropolity poznańskiego. Można będzie nabyć książkę o Arcybiskupie Baraniaku. Od godz. 1000 przed kościołem, będą rozdawane kotyliony przygotowane przez uczniów Szkół Katolickich w Płocku, degustacje tradycyjnych potraw związanych ze Świętem 11 listopada – rosołu z gęsiny i rogali świętomarcińskich. Stowarzyszenie Sami Swoi poprowadzą warsztaty robienia kotylionów. O godz. 1500 w dolnym kościele sprawowana będzie Msza św. w 40. rocznicę powstania Federacji Młodzieży Walczącej. Po liturgii spotkanie w kawiarence Pod Aniołami. Po Mszy św. o godz. 1030 Mini Bieg Niepodległości wokół naszego kościoła – okazja do wystartowania dla każdego!
- W dzisiejszą niedzielę na godz. 1500 ks. Sylwester Groń sdb serdecznie zaprasza na spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników.
- W poniedziałek – 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 1000 Msza św. w intencji Ojczyzny w dolnym kościele.
- Od wtorku – 12 listopada – Pan Tomek Kościelny będzie roznosił po terenie naszej parafii poświęcony opłatek. Od 12 do 15 listopada Pan kościelny obecny będzie od godz. 1530 na ulicach Powstańców Styczniowych, Saperska, Piłsudskiego oraz Kilińskiego. Już teraz bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane z tej okazji, które przeznaczymy na utrzymanie naszej świątyni. Pamiętajmy, że przyjęcie opłatka jest świadectwem łączności z wspólną parafialną. Jednocześnie ostrzegamy przed fałszywymi osobami, które będą oferować nam opłatek, nie są one przedstawicielami naszej parafii.
- W listopadowe środy, po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych na Kurs Daniela. Czym on będzie? Właściwe czterospotkaniowym umocnieniem naszej wiary. Za całość wydarzenia odpowiedzialne będzie Duszpasterstwo Akademickie Petroklezja.
- W soboty o godz. 730 zapraszamy do modlitwy brewiarzowej. Modlimy się psalmami z jutrzni i godziny czytań w dolnym kościele.
- W sobotę – 16 listopada – zapraszamy na spotkanie Członków Żywego Różańca i wszystkich którzy chcą modlić się na Różańcu Świętym. Skupienie rozpocznie konferencja ks. dr Krzysztofa Lisa sdb o godz. 1100 w dolnym kościele. Następnie modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem i o godz. 1200 Msza św. w intencji zmarłych członków ze Wspólnoty Żywego Różańca. Skupienie zakończy się spotkaniem herbacianym.
- W niedzielę – 17 listopada – na Mszę św. na godz. 1030 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
- W niedzielę – 17 listopada – na Mszę św. na godz. 1200 do dolnego kościoła zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
- W niedzielę – 17 listopada – będziemy gościć w naszej parafii Zespół VIES BONUM. Goście będą śpiewać podczas wszystkich Mszy św. Zespół w składzie Szymon Burenkow, Edward Orłowski oraz Andrzej Szczerbakow wykona pieśni, psalmy i utwory sakralne. Po Mszach św. przed kościołem muzycy będą rozprowadzali płyty z nagraniami.
Okiem proboszcza
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Drodzy parafianie i sympatycy Stanisławówki zakończyły się spotkania różańcowe dla dzieci. Cieszy nas obecność i troska rodziców o wychowanie religijne i Maryjne dzieci. Dziękuje katechetom i współbraciom za animację nabożeństw. Za miesiąc już roraty. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy.
Kolejny raz chcemy dziękować Bogu za dar wolność naszej Ojczyzny. Za tych wszystkich, którzy walczyli o niepodległość Polski. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest powołany do wolności. Nie ma wolności bez odpowiedzialności i bez umiłowania prawdy. Wolność jest człowiekowi dana i zadana, by ukazywała prawdę o dobru.” Niech te słowa pobudzają w nas troskę o Ojczyznę i nas samych. A nasza Stanisławówka niech będzie miejscem ukazywania prawdy i nauki służby innym. Żyjemy otoczeni zagrożeniami. Za naszą granicą trwa wojna. Słyszmy o powodziach, zamachach i wielu trudnych dla nas rzeczach. Nie powinniśmy również zapomnieć o różnych zagrożeniach duchowych. Dlatego trzeba się modlić. Z całego serca zapraszam do posłuchania prośby Matki Bożej o modlitwę za pokój na świecie.
Chciałbym wraz ze Wspólnotą Żywego Różańca, zaprosić wszystkich na Zamyślenie Różańcowe. Potrzebujemy takich inicjatyw, które będą nas inspirować i cieszyć serca.
Dużo dzieje się w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim Petroklezja. Warto znaleźć coś dla siebie. Może Msza święta i wspólnotowe śniadanie czy kurs Daniela? Cieszę się, że mamy w naszym duszpasterstwie coraz więcej propozycji dla dzieci i młodzieży. Piękna praca naszej świetlicy Nasz Domek, Ministranci, Oratorium, Salos, Scholka, Kościół Domowy, niedzielne Msze św. i przygotowania do sakramentów.
Dziękuję naszym kapłanom za gorliwą posługę kapłańską. Naszym katechetom za przekaz wiary i świadectwo życia. Wspólnie mamy dzielić się miłością do Chrystusa.
Jestem bardzo wdzięczny za posługę czytania Słowa Bożego i pracę na rzecz naszej Stanisławówki. Dziękuję za każdy uśmiech, który daje nadzieję i radość w pracy duszpasterskiej, za wszystkie składane życzenia imieninowe. Odwzajemniam się modlitwą przed patronem naszej parafii – Świętym Stanisławem Kostką.
Z życia parafii
24 października br. odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe w zakresie standardów ochrony osób małoletnich dla liderów naszych grup parafialnych. Proboszcz zwrócił uwagę na przemoc wobec dzieci, procedury reagowania, ochrona wizerunku oraz omówił czynniki ryzyka – relacje z małoletnimi. Uwrażliwił zebranych na dostrzeganie krzywdy i przemocy wobec dzieci oraz podejmowanie działań w kierunku zapobiegania im. W naszej parafii zgodnie z polityką ochrony małoletnich staramy się stworzyć bezpieczne środowisko dla dzieci. Zostały opracowane procedury w tym celu: rekrutacja i zatrudnianie osób zatrudnionych i wolontariuszy, bezpiecznych relacji osób dorosłych i dzieci czy bezbronnych dorosłych, bezpiecznych relacji między rówieśnikami, zasady ochrony wizerunku i danych osobowych, sposoby reagowania na przypadki przemocy, powołanie zespołu do spraw reagowania na zgłoszenia, pomocy osobom pokrzywdzonym. Polityka ochrony małoletnich jest dostępna na stronie internetowej naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać!
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.